Cezary Pazura jako "Autor bestsellerów": mam głos zmęczony życiem

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 12:20
- Każdy z nas znajdzie cząstkę siebie w Jerzym Grobickim. Na tym polega siła tej historii i tej postaci - przekonuje Cezary Pazura, który wciela się w głównego bohatera audioserialu Marcina Ciszewskiego "Autor bestsellerów". 
Audio
  • Cezary Pazura i Marcin Ciszewski o "Autorze bestsellerów". Co wydarzy się w nowym audioserialu? (Stacja Kultura/Czwórka)
Cezary Pazura i Marcin Ciszewski
Cezary Pazura i Marcin CiszewskiFoto: Czwórka/Martyna Ogonek

"Nazywam się Jerzy Grobicki i właśnie umieram" - tak zaczyna się nowa opowieść Marcina Ciszewskiego, w której autor przykłada lupę do własnego otoczenia - świata show-biznesowych elit i wielkich interesów środowiska kulturalnego. - To nie jest laurka, tylko obrazek, który i tak jest złagodzony - wyjaśnia pisarz. - Nie opisuję tego świata szczegółowo, bo jest on jedynie tłem dla głównego bohatera - zaznacza.   

Jest taki opis, kiedy nasz bohater wspomina swój występ na festiwalu rockowym, kiedy grał jeszcze na gitarze. To partia na kilka stron, a nagraliśmy ją za pierwszym podejściem. Tak dobrze wchodzi się w ten tekst Cezary Pazura

Dla Cezarego Pazury spotkanie z postacią Jerzego Grobickiego było początkiem pewnej... fascynacji. - Od początku go polubiłem. Nie było to trudne, bo bohater stworzony przez Marcina ma bardzo ciekawe przemyślenia i patrzy na świat z artystycznym dystansem - opowiada aktor. - On mi trochę przypomina młodego Jana Nowickiego - dodaje.    

Czego Cezary Pazura zazdrości swojemu bohaterowi? Jaki jest najbardziej dynamiczny moment w życiu pisarza? Gdzie można posłuchać "Autora bestsellerów"? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Cezary Pazura (aktor), Marcin Ciszewski (pisarz)

Data emisji: 13.09.2018

Godzina emisji: 11.15

kul/kd

Czytaj także

"Mozart in the Jungle". O ekscesach muzyków klasycznych

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 13:40
- "Mozart in the Jungle" opowiada o nowojorskiej orkiestrze symfonicznej, nowe sezony pojawiają się zdecydowanie za rzadko, a kolejne odcinki trwają zdecydowanie za krótko - opowiada Ewa Mierzejewska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Sadzimy Techno Las". Fani elektroniki wracają do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 07:00
W najbliższy weeekend fani techno spotkają się w Stefanowie nieopodal Łodzi, by w ciągu dnia sadzić drzewa, zaś w nocy tańczyć do upadłego.
rozwiń zwiń