"Sadzimy Techno Las". Fani elektroniki wracają do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 07:00
W najbliższy weeekend fani techno spotkają się w Stefanowie nieopodal Łodzi, by w ciągu dnia sadzić drzewa, zaś w nocy tańczyć do upadłego.
Audio
  • Iwona Korzybska opowiada o wydarzeniu "Sadzimy Techno Las" (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: freestocks-photos/Pixabay

Jedno drzewo, w ciągu roku, wytwarza tlen dla 10 osób. Niestety lasy wciąż znikają z powierzchni Ziemi. Organizatorzy wydarzenia "Sadzimy Techno Las" próbują wykorzystać swoich fanów i ich miłość do natury, by nowy las powstał. 

- W pewnym momencie zrodziła nam się inicjatywa, że warto wykorzystać grono naszych fanów, tych którzy za nami podążają, w bardzo fajnym celu, który zostanie z nami na zawsze - mówi Iwona Korzybska, współorganizatorka wydarzenia. - Zasadzimy las liściasty. Będą w nim dęby, buki, klony - dodaje. 

W Stefanowie każdy będzie mógł posadzić swoje drzewo, a potem oddać się wyśmienitej zabawie w rytmie techno. Jaką muzykę usłyszymy? W jakich warsztatach i zajęciach będzie można wziąć udział? Czy czeka nas coś specjalnego? O tym w materiale Aleksandry Opali. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Aleksandra Opala

Data emisji: 5.09.2018

Godzina emisji: 10.13

pj/kd

Czytaj także

"Mozart in the Jungle". O ekscesach muzyków klasycznych

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 13:40
- "Mozart in the Jungle" opowiada o nowojorskiej orkiestrze symfonicznej, nowe sezony pojawiają się zdecydowanie za rzadko, a kolejne odcinki trwają zdecydowanie za krótko - opowiada Ewa Mierzejewska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Strangers Things Party. Z miłości do lat 80.

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 12:30
W sieci pojawił się zwiastun 3. sezonu popularnego serialu, zaś na imprezowej mapie Polski pojawiła się informacja o czwartej odsłonie Strangers Things Party.
rozwiń zwiń