Michał Urbaniak: nie uczymy nut. Kieruje nami serce i rytm

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 15:02
25 i 26 września w Łodzi oraz 27 i 28 września w Warszawie odbędzie się kolejna odsłona imprezy Urbanator Days. - To jedno z najbardziej innowacyjnych wydarzeń artystycznych na świecie - przekonywał dziennikarz muzyczny Czwórki Damian Sikorski. 
Audio
  • "Złączeni rytmem". Michał Urbaniak o XII Urbanator Days (Stacja kultura/Czwórka)
Michał Urbaniak (muzyk,  skrzypek, saksofonista, kompozytor) i dziennikarz Czwórki Damian Sikorski
Michał Urbaniak (muzyk, skrzypek, saksofonista, kompozytor) i dziennikarz Czwórki Damian SikorskiFoto: Adam Świetlicki/Czwórka

linia nocna adam świetlicki 1200.jpg
Linia Nocna: na koncercie dowiadujesz się, jakie są twoje piosenki

Impreza odbywa się nie tylko w Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych i innych krajach Europy. Skierowana jest do wszystkich, którzy kochają grać muzykę we wszystkich stylach i gatunkach. Michał Urbaniak, założyciel zespołu Urbanator i pomysłodawca "Urbanator Days" opowiedział w Czwórce o wydarzeniach i idei, która od lat przyświeca imprezie.

Gamy może nauczyć się każdy, ale muzyka to coś bardziej wyrafinowanego. Prawdziwy jazz znajduje się między nutami Michał Urbaniak 

- Idea tej imprezy nawiązuje do lat mojej młodości. W tamtych czasach jamowanie z artystami, zwłaszcza zagranicznymi dodawało skrzydeł - mówił Michał Urbaniak. - Ze słuchacza mogłeś stać się współtwórcą muzyki. 

- Jazzmani wchodzący w skład Urbanatora to ludzie otwarci na nowe style. Wierzymy, że wszystkimi muzykami kieruje to samo: dusza, serce i rytm i to właśnie chcemy przekazać - wyjaśniał artysta. 

Kim są uczestnicy Urbanator Days? Kto może wziąć udział w warsztatach muzycznych Michała Urbaniaka? Czy konieczna jest znajomość gry na instrumencie? Jakich artystów spotkamy w ramach koncertów i warsztatów w Warszawie i Łodzi? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Michał Urbaniak (skrzypek, saksofonista, kompozytor)

Data emisji: 21.09.2018

Godzina emisji: 10.41

ac/pg

Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odliczamy czas do ogłoszenia zwycięzcy drugiej odsłony "Wydaj płytę z Będzie głośno!"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 13:36
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 12 października w audycji "Będzie głośno". Zwycięzca wyda debiutancką płytę z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń