KTW Fashion Week organizuje międzypokoleniowy dialog o przyszłości mody

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 15:47
II edycja KTW Fashion Week odbędzie się od 8 do 11 listopada w Fabryce Porcelany w Katowicach. Tematem przewodnim największego wydarzenia w świecie polskiej mody będzie "Mentors vs Millennials", czyli dialog pokoleniowy między kultowymi postaciami z branży a debiutantami.
Audio
  • Anna Puślecka o katowickich spotkaniach z modą i międzypokoleniowym dialogu, który „musi nastąpić” (Stacja kultura/Czwórka)
Anna Puślecka, Katarzyna Dydo
Anna Puślecka, Katarzyna DydoFoto: Karina Terzoni/Czwórka

- KTW Fashion Week jest największym wydarzeniem mody w Polsce. Katowice od pewnego czasu stały się miejscem, w kierunku którego zwrócone są oczy całego kraju. To miasto bardzo szybko się rozwija. Wiele tam się dzieje także pod kątem kultury - mówiła goszcząca w Czwórce Anna Puślecka.

- Pierwsza edycja była sukcesem, ale podczas drugiej chcieliśmy pokazać "mięso". Miało z niej coś wynikać. Nie jesteśmy jeszcze krajem, w którym możemy organizować taki Fashion Week, jak w Paryżu, czy Mediolanie, bo choć dorównujemy poziomem organizacji, to brakuje nam zaplecza dystrybucyjnego. Nasze spotkania będą miały zatem dodatkowy charakter edukacyjny - tłumaczyła. 

Na czym ma on polegać? W jaki sposób druga odsłona KTW będzie przypominać działania Burberry i Chanel? Jak rozmawiać o współczesnej modzie i potrzebach konsumentów? Dlaczego domy mody muszą zmieniać się razem z jej odbiorcami i na czym polega świadome korzystanie z ich projektów? Czy dialog między pokoleniami jest możliwy? Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Puślecka (redaktorka naczelan DYKF - Do You Know Fashion, ekspertka od mody, współproducentka KTW Fashion Week 2018)

Data emisji: 9.10.2018

Godzina emisji: 11.16

ac/kd

Czytaj także

O przewidywaniu trendów na Wawa Design Festiwal

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 13:40
- Hasło szóstej odsłony Wawa Design Festiwal brzmi "100 POLSKICH". Tym razem skupimy się na prezentacji prac naszych projektantów - zapowiada organizatorka Iwona Kowalczyk. Impreza odbędzię się w dniach 7–11 września 2018.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łódź Young Fashion. Pewność i pieniądze dla najlepszych projektantów

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 12:20
- We współczesnym świecie panuje ogromna zmienność w projektowaniu. Wielość trendów i wariantów daje studentom pole do popisu. Ta tendecja pogłębia się z każdą odsłoną Łódź Young Fashion - przekonuje rektor łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, prof. Jolana Rudzka-Habisiak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jerzy Antkowiak. Człowiek który zahibernował "Modę Polską"

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 14:30
- W 2015 roku odwiedziłem Jerzego Antkowiaka w jego domu w Komorowie i oniemiałem. Wiedziałem, że to, co tam zobaczyłem, trzeba pokazać też innym - mówi Tomasz Ossoliński, projektant mody i kurator wystawy "Jerzy Antkowiak - Moda Polska".
rozwiń zwiń