4. Świdnicki Festiwal Filmowy Spektrum. "Mocne kinowe premiery"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 14:40
- W konkursie głównym znajdzie się dziesięć tytułów filmowych premier. Na widzów czekają produkcje polskie i zagraniczne - zapowiadał dyrektor świdnickiego festiwalu filmowego Spektrum Paweł Kosuń.
Audio
  • 4. ŚFF "Spektrum" - przedpremiery i twórcy kina w Świdnicy (Stacja kultura/Czwórka)
Plakat promujący 4. świdnicki festiwal filmowy Spektrum
Plakat promujący 4. świdnicki festiwal filmowy "Spektrum"Foto: mat.pras. http://spektrumfestiwal.pl

Tilda Swinton Dakota Johnson Suspiria 1200.jpg
"Suspiria", "Bohemian Rhaposody", "Dziadek do orzechów. Premiery filmowe tygodnia

- Szczególnie dumni jesteśmy z naszego bloku zagranicznego, bo na pięć tytułów mamy pięć przedpremier. Widzowie będą mogli je zobaczyć jeszcze przed pojawieniem się w regularnej, kinowej dystrybucji. W ramach przeglądu pojawią się produkcje docenione w Cannes i oklaskiwane na Nowych Horyzontach - zapowiadał organizator.

- Ogromną popularnością cieszą się także polskie premiery. Zaplanowany na sobotę seans "Córki trenera" wyprzedał się w ciągu pięciu minut - zdradzał rozmówca Kasi Dydo.

Gościem czwartej odsłony ŚFF "Spektrum" będą m.in. aktorzy: Jacek Braciak, Karolina Bruchnicka, Weronika Bilska oraz reżyser Łukasz Grzegorzyk. Które projekcie z Cannes i Nowych Horyzontów będzie można obejrzeć w ramach festiwalu? Jak wygląda program tegorocznej audycji? Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Paweł Kosuń (dyrektor świdnickiego festiwalu filmowego Spektrum)

Data emisji: 5.11.2018

Godzina emisji: 11.44

ac/kd

Czytaj także

Bytom Film Festival - przegląd dla popularyzatorów kina

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 14:40
- Jesteśmy festiwalem popularyzatorów filmowych - profesjonalnych i amatorskich. Czyli wszystkich tych, którzy o kinie piszą i opowiadają - mówi Katarzyna Panas, organizatorka Bytom Film Festival.
rozwiń zwiń
Czytaj także

WAMA w Olsztynie - festiwal koprodukcji filmowych

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 14:00
- Olsztyn to tygiel wielokulturowy. Są tu mniejszości: romska, żydowska, ukraińska, białoruska i niemiecka. Są też autochtoni. W związku z tym postanowiliśmy im pokazać filmy, które powstały jako efekty międzynarodowej współpracy - mówi Marcin Kot-Bastkowski, pomyslodawca WAMA Film Festival. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal filmowy, który będzie burzyć mur

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 16:20
Trzecia odsłona festiwalu odbędzie się w dniach od 25 do 28 października w Warszawie i - co podkreślają organizatorzy - zburzy mur.
rozwiń zwiń