X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal filmowy, który będzie burzyć mur

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 16:20
Trzecia odsłona festiwalu odbędzie się w dniach od 25 do 28 października w Warszawie i - co podkreślają organizatorzy - zburzy mur.
Audio
  • 3#. Festiwal Filmowy Ukraina - co w programie? (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcia do filmu Kiedy padają drzewa zrealizował nagradzany na festiwalach w Berlinie i Sundance Michał Englert wraz  z Mateuszem Wichłaczem
Zdjęcia do filmu "Kiedy padają drzewa" zrealizował nagradzany na festiwalach w Berlinie i Sundance Michał Englert wraz z Mateuszem WichłaczemFoto: mat. promocyjne/Festiwal Filmowy Ukraina

- Mur zbudowany ze stereotypów, które przez lata tworzyły się i wśród Ukraińców, i wśród Polaków - tłumaczy Natalia Panczenko. - Jako Ukrainka, która mieszka w Polsce, uważam, że to najwyższy czas otworzyć się na siebie i to najbardziej jak tylko się da - przekonuje.

Czytaj także
katarzyna trzaska 1200 piwowarek.jpg
Podlaska wieś i dziwni turyści z Berlina

Ma w tym pomóc program tegorocznej imprezy, w którym znalazły się filmy opowiadające o współczesnej kulturze ukraińskiej i pokazujące trendy rozwijające się w kinematografii oraz w muzyce i sztuce współczesnej. - Wśród nich jest ukraińsko-polsko-macedońska produkcja "Kiedy padają drzewa", czyli fabularny debiut reżyserki i scenarzystki Marysi Nikitiuk - opowiada Martyna Lach. - Akcja filmu rozgrywa się w zapomnianej przez Boga wiosce na Ukrainie, gdzie mała, zbuntowana dziewczynka poznaje życie obserwując romans swojej nastoletniej kuzynki z lokalnym rozrabiaką - dodaje.  

Kim są samosioły? Jaką rolę w historii Związku Radzieckiego odegrał Mustafa Dżemilew? Jakie wydarzenia będą towarzyszyć festiwalowi? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Martyna Lach, Natalia Panczenko (Festiwal Filmowy Ukraina)

Data emisji: 15.10.2018

Godzina emisji: 11.16

kul/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewa Bukowska: "53 wojny" zatrzymują widza emocjami

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 14:41
- Wojna jest nam bliska. To, że jej tutaj nie widzimy, nie znaczy, że nie odczuwamy - wyjaśnia Ewa Bukowska, reżyserka filmu "53 wojny". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Subbotko: "Dziurę w głowie" każdy sam musi zinterpretować

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 17:30
- To trudny film, opowiadany w inny sposób niż w tej chwili opowiada się filmy. A mimo to okazało się, że "Dziura w głowie" świetnie komunikuje się z widzem - mówi reżyser Piotr Subbotko.  
rozwiń zwiń