Coming Out 2018. Studenci ASP "wychodzą z szafy uczelni"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 14:30
- Mam nadzieję, że to jest najbardziej bezkompromisowa wystawa, jaką można teraz oglądać w Warszawie - mówi prof. Paweł Nowak, kurator "Coming Out 2018".
Audio
  • "Coming Out 2018" - co słychać w młodej polskiej sztuce? (Stacja Kultura/Czwórka)
Warszawa, 30.11.2018. Wernisaż wystawy Coming Out 2018 w Centrum Praskim Koneser. Wystawa prezentującej najlepsze prace dyplomowe studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie odbyła się po raz dziesiąty. Na zdj. Rzecz o pragnieniu Oli Dzikowskiej
Warszawa, 30.11.2018. Wernisaż wystawy "Coming Out 2018" w Centrum Praskim Koneser. Wystawa prezentującej najlepsze prace dyplomowe studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie odbyła się po raz dziesiąty. Na zdj. "Rzecz o pragnieniu" Oli DzikowskiejFoto: PAP/Andrzej Lange

sztuka galeria wystawa 1200.jpg
Historia degradacji środowiska naturalnego, tożsamość i rewolucja. Zaglądamy do galerii na świecie

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie już od 10 lat chwali się swoimi studentami i ich najlepszymi dyplomami. - To, co mnie interesuje we wszystkich wystawach z tego cyklu to to, czy najmłodsze pokolenie artystów ma swój język. Czy ma się gdzie nim komunikować i czy ma szansę być wysłuchanym lub dostrzeżonym - wyjaśnia prof. Paweł Nowak.

Wystawa jest doskonałą okazją do spotkania miłośników sztuki, bywalców wydarzeń kulturalnych, krytyków, dziennikarzy, a także animatorów kultury. Wydarzenie od lat cieszy się ogromną popularnością. Zeszłoroczną edycję "Coming Outu" odwiedziło ponad 7 000 osób. - Zazwyczaj dyplomy studentów ASP pokazywane były przez dwa dni, w murach szkoły. My mamy nie tylko okazję, żeby pokazać je szerszej publiczności, ale też żeby zobaczyć, jak nasze prace wyglądają w kontekście innych dyplomów - dodaje Dorota Nosowicz.


Czytaj także
galeria 1200.jpg
Andy Warhol w Sztokholmie i nowe spojrzenie na chorwacki design

Wystawę będzie można oglądać do 21 grudnia w Praskim Centrum Koneser w Warszawie. Jaką grę z odbiorcą prowadzi Dorota Nosowicz? Co "Wielka ryba" Sebastiana Winklera ma wspólnego z Christianem Ronaldo? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: prof. Paweł Nowak (kurator wystawy), Sebastian Winkler i Dorota Nosowicz (absolwenci ASP w Warszawie)

Data emisji: 5.12.2018

Godzina emisji: 10.36

kul/pj

Czytaj także

Wieżowce z piasku i urbanistyczna rewolucja Nowego Jorku. Zaglądamy do galerii na świecie

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 12:00
W Museum of Urban and Contemporary Art w Monachium trwa wystawa prac Tima Bengela. To 26-letni artysta, który zdobył międzynarodowy rozgłos, dzięki unikatowej technice tworzenia swoich prac.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekcja mody Diora i motywy animalistyczne w kulturze

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 16:35
- Zaczynamy od podróży do Denver, gdzie przyglądamy się wystawie "Zwierzęta w sztuce", a te, występują tam pod wieloma postaciami - mówiła dziennikarka Czwórki Dominika Klimek. 
rozwiń zwiń