Boże Narodzenie w klipach. Kto świętuje najlepiej?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 17:00
Najwięcej klipów świątecznych tworzono w latach 70. i 80. Dziś jest ich dużo mniej, ale w rankingach niezmiennie od lat króluje ten jeden - "Last Christmas" duetu Wham!
Audio
  • O najlepszych świątecznych teledyskach opowiadają reżyserzy Robert Gajzler i Konrad Aksinowicz (Stacja Kultura/Czwórka)
Duet Wham w składzie George Michael i Andrew Ridgley
Duet Wham! w składzie George Michael i Andrew RidgleyFoto: PAP/STARSTOCK/Photoshot

-Ja miałem w perspektywie uszka z barszczem i świąteczny "Teleranek", a oni w kolorowych sweterkach z wystrzałowymi laskami spędzali Boże Narodzenie w jakimś górskim kurorcie i świętują tak, jak w niemieckim katalogu wysyłkowym - opowiada reżyser Robert Gajzler.

Bardzo dobrze w zestawieniach najlepszych świątecznych wideoklipów wypada także Mariah Carey. - W "All I Want for Christmas is You" Carey biega w śniegu, zjeżdża na jabłuszku, przytula się do Mikołaja. Niczym nie zmącona świąteczna radość - podsumowuje reżyser Konrad Aksinowicz.

Jaki jest ulubiony teledysk Damiana Sikorskiego? Dlaczego świąteczny przebój "Frankie Goes To Hollywood" chywta za serce? Czy jazz jest muzyką Bożego Narodzenia? Zapraszamy do wysłuchania całego materiału.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 6.12.2018

Godzina emisji: 11.40

kul/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rihanna bez filtra. Czy Peter Berg odważy się ją obnażyć?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 14:00
- To artystka, która totalnie wierzy w to, co robi. Wie, czego chce i nieprzypadkowo zdobyła wyjątkową pozycję w świecie sztuk wszelakich. Nic dziwnego, że ludzie chcą o niej robić filmy - mówi dziennikarz muzyczny Marcin Kusy.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Identyfikacja wizualna muzyki. Holak i Mrotek o okładkach płyt

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 15:00
Czy w dobie serwisów streamingowych okładki płyt mają znaczenie? Artyści Mateusz Holak i Mariusz Mrotek przekonują, że nadal mogą one być dziełami sztuki.
rozwiń zwiń