X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Halarewicz: nie pracuję w rękawiczkach, lubię się ubrudzić

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 15:08
- "35" oznacza mój wiek i jest piątą z cyklu wystaw urodzinowych, które stały się już swojego rodzaju tradycją - mówiła ilustratorka Anna Halarewicz. 
Audio
  • Anna Halarewicz - "35". Nie tylko moda i akwarele (Stacja kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Tasos_Lekkas/Pixabay

Nie używam rękawiczek. W pracach plastycznych pociąga mnie to, że mogę się ubrudzić. Mam dystans do prac komputerowych, w których można cofnąć każdy ruch Anna Halarewicz

- Okrągła rocznica zainspirowała mnie do pokazania widzom czegoś nowego. Nie będą to prace ilustrujące modę, co tak często jest podkreślane. Pokażę grafiki, czyli coś, czym zajmowałam się w trakcie moich studiów we Wrocławiu. Przedstawię ją w formie analogowej, warsztatowej. Moimi narzędziami są obecnie rylec i blacha miedziana. Myślę, że kolorystyka tej wystawy będzie sporym zaskoczeniem - zapowiadała. 

Potrzebuję ciągłej zmiany. Jeśli pracuję nad czymś intensywnie to zaczynam to robić perfekcyjnie, a mnie nudzą prace, które są zrobione zbyt dobrze Anna Halarewicz

Wystawę można oglądać od 12 grudnia do 13 stycznia w warszawskiej galerii sztuki Rabbithole Art Room. Jakie prace zobaczymy? Co artystka stworzyła we współpracy z polskim producentem porcelany VOLA? Co jest punktem wyjścia dla jej prac i nadal nawiązuje w nich do mody? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Halarewicz (polska graficzka i ilustratorka)

Data emisji: 11.12.2018

Godzina emisji: 11.10

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Coming Out 2018. Studenci ASP "wychodzą z szafy uczelni"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 14:30
- Mam nadzieję, że to jest najbardziej bezkompromisowa wystawa, jaką można teraz oglądać w Warszawie - mówi prof. Paweł Nowak, kurator "Coming Out 2018".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galeria Studio BWA Wrocław otwiera wystawę Gregora Gonsiora

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 14:19
- Nasza współpraca artystyczna z Gregorem Gonsiorem trwa od 7 lat. Jest kostiumografem i projektantem mody. Projekty tworzy własnymi rękami, bo jako rzemieślnik pracuje ze skórami produkując buty i torby. Pracuje przy muralach i jest artystą wizualnym - wyliczała kuratorka wystawy "Szrot" Anka Herbut.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Retrogradacja". Płynna materialność przedmiotów

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 10:57
Retrogradacja to termin pochodzący z astronomii. Opisuje pozorny ruch wsteczny planet widoczny na tle gwiazd, który w rzeczywistości jest złudzeniem optycznym obserwowanym z Ziemi. Jest też tytułem najnowszej wystawy trójmiejskiej artystki Patrycji Orzechowskiej. 
rozwiń zwiń