Polecamy książki. "Dunbar" - ciemne strony życia brytyjskich arystokratów

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 14:22
- To historia oparta na schematach rodziny i pewnej tragicznej w skutkach pomyłki. Potentat medialny Henry Dunbar pada ofiarą swoich dwóch wyrachowanych córek, które chcą przejąć rodzinny biznes - opowiada o książce Edwarda St Aubyna Kinga Michalska.
Audio
  • O książce "Dunbar" Edwarda St Aubyna i o życiu tego pisarza opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: EliFrancis/Pixabay.com

niechciany gość książka 1200.jpg
Polecamy książki. Shari Lapena i jej "Niechciany gość"

Córki postanawiają przechytrzyć ojca, podstępem umieszczając go w domu opieki, by przejąć rodzinny interes. Dunbar planuje jednak ucieczkę, by uratować swoje imperium, musi szukać pomocy u najmłodszej córki, którą wcześniej wydziedziczył. - To historia niemal rodem z życia samego autora. St Aubyn pochodzi z arystokratycznej brytyjskiej rodziny - mówiła Kinga Michalska. - Jego książka pokazuje, jak dramat rodzinny może realizować się w świecie wielkich pieniędzy, biznesu i mediów - mówiła Kinga Michalska.

Edward St Aubyn to autor m.in. znanego pięcioczęściowego cyklu "Patrick Melrose". Jak na ten cykl, jak i na najnowszą powieść pisarza przekłada się jego życie prywatne? I na czym polega "Projekt Szekspir", którego częścią jest powieść "Dunbar"? W jaki sposób historia napisana przez St Aubyna nawiązuje do "Króla Leara"? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 26.02.2019

Godzina emisji: 11.40

kd/pj

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W świetle i w mroku". Opowiadania inspirowane malarstwem

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 15:50
"W świetle i w mroku" to ułożona przez Lawrence'a Blocka antologia, na którą złożyły się teksty takich sław współczesnej literatury, jak Stephen King, Joyce Carol Oates, Michael Connelly, Jeffrey Deaver czy Lee Child.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Neverworld wake". Nieświat między przyjaźnią a zbrodnią

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 16:01
"Neverworld wake" to powieść z gatunku young adult, młodzieżowy thriller amerykańskiej autorki Marishy Pessl. - Ale jest tu groźnie. Autorka lubi tworzyć skomplikowane światy, a to historia z pogranicza fizyki, science fiction i filmowej fantastyki - mówi Kinga Michalska.
rozwiń zwiń