Sylwia Stano: dziś możemy żyć jak chcemy

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 12:53
- Dziś możemy podziękować tym wszystkim kobietom, które wywalczyły wiele dla nas - mówi Sylwia Stano, współautorka książki "Całe szczęście jestem kobietą". - To kiedyś nie było oczywiste, że mamy prawo głosu, że ten głos jest słyszalny - dodaje. 
Audio
  • Sylwia Stano opowiada o kobietach i książce "Całe szczęście jestem kobietą" (Stacja Kultura/Czwórka)
Sylwia Stano
Sylwia StanoFoto: Karina Terzoni/Czwórka

Publikacja "Całe szczęście jestem kobietą" to 10 wywiadów z mądrymi i doświadczonymi kobietami, które opowiadają o swoim życiu. Odnajdziemy wśród nich Sylwię Chutnik, Martę Frej, Grażynę Torbicką, Beata Sadowska czy Annę Dymną. Wyboru postaci dokonały autorki: Sylwia Stano i Roma Gąsiorowska. - Ta książka jest wsparciem dla kobiet i dla każdej decyzji, jaką kobieta chce podjąć na swój temat - wyjaśnia gość Kasi Dydo. 

Wprowadzeniem do książki jest suficka opowieść o kobiecie, która postanowiła obiec kulę ziemską. - Ona w prosty sposób przekazuje nam uniwersalne prawdy - mówi Sylwia Stano. - Dzieje kobiet, to rozmowy. Kobiety rozmawiają od tysięcy lat, przy darciu pierza, lepieniu pierogów, przy pracy, wspólny joggingu i innych rzeczach, podpowiadają sobie. O tym jest ta książka - o patrzeniu, jak inne kobiety sobie radą - dodaje. 

Czy książka pokazuje nowe spojrzenie na kobiecość? Czym są porażki? Czy "Całe szczęście jestem kobietą" skierowana jest przeciwko mężczyzną i jakie jej recenzje już dziś piszą panowie? O tym m.in. w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Sylwia Stano (współautorka książki "Całe szczęście jestem kobietą")

Data emisji: 8.03.2019

Godzina emisji: 10.16

pj

Czytaj także

Iga Chmielewska: żyjemy w czasach Instagrama i absurdalnych kanonów piękna

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 13:00
Iga Chmielewska jest rysowniczką, twórczynią fanpage’a "Bardzo brzydkie rysunki", który w tej chwili gromadzi ponad 300 tys. fanów. Dlaczego powstały i o czym opowiadają?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marta Dyks: przyszedł czas, gdy my uzupełniamy historię

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 15:31
7 wyjątkowych kobiet, 7 ambasadorek - 14 niezwykłych Polek, tak w skrócie można opisać najnowszy projekt Storytel. W Czwórce opowiada o nim modelka Marta Dyks, która czuje się "matką chrzestną" przedsięwzięcia. 
rozwiń zwiń