Fryderyki 2019. Blaski i cienie - relacja Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 15:28
Za nami 25. gala rozdania najważniejszych polskich nagród muzycznych. W tym roku Fryderyki po raz pierwszy odbywały się w Katowicach, w zmienionej formule.
Audio
  • Fryderyki 2019 - relacja Damiana Sikorskiego (Stacja Kultura/Czwórka)
Robert Cichy odbiera statuetkę  Fryderyka 2019
Robert Cichy odbiera statuetkę Fryderyka 2019Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Pierwsza część gali nie była transmitowana w telewizji, a w ciągu pół godziny rozdane zostały Fryderyki w bardzo ważnych kategoriach. Szkoda, że zobaczyć mogliśmy koncerty wyłącznie artystów, którzy grali na wielu poprzednich galach D. Sikorski 

Jednym z laureatów został Robert Cichy, muzyk, obecny na scenie ponad 20 lat, który właśnie wydał swój solowy album. - Jestem szczęśliwy, absolutnie się nie spodziewałem tej nagrody. Zrobiłem płytę i jestem mega wzruszony, że ludzie ją docenili - mówił Cichy w rozmowie z Czwórką.

- To najważniejsze muzyczne nagrody w Polsce. Miło, gdy po kilkunastu latach pracy w tej branży koledzy po fachu cię doceniają i honorują statuetką - mówił w rozmowie z Czwórką wokalista Krzysztof Zalewski, laureat Fryderyka za album "Zalewski śpiewa Niemena".

A jak galę Fryderyków wspomina wokalistka Pola Rise i co było najważniejszym punktem tego wydarzenia dla Natalii Przybysz? Co zmieniło się w tegorocznej gali i dlaczego jej jubileuszowa odsłona była wyjątkowa? To w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Damian Sikorski (dziennikarz muzyczny Czwórki)

Data emisji: 11.03.2019

Godzina emisji: 10.40

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziękujemy Polsko". Festiwal muzyki i... historii

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 16:03
Marika, "Panny wyklęte" i Natalia Kukulska, a także m.in. Maleo Reggae Rockers wystąpią w warszawskim klubie Palladium podczas festiwalu "Dziękujemy Polsko", organizowanego z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.
rozwiń zwiń