Marcin Masecki: eksperymenty zmieniają odbiór muzyki

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 15:00
- Lubię łączyć środowiska i pracować między gatunkami - opowiada kompozytor i pianista Marcin Masecki - kurator muzyczny i współtwórca koncertowych cykli: "Urodziny kompozytorów" oraz "Duety z Barbarą Kingą Majewską" w Teatrze Studio w Warszawie.
Audio
  • Marcin Masecki o koncertowym cyklu na Placu Defilad w Warszawie (Stacja Kultura/Czwórka)
Marcin Masecki gra Nokturny Chopina na urodzinach Dwójki
Marcin Masecki gra Nokturny Chopina na urodzinach DwójkiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Najbliższy koncert poświęcony wybitnym postaciom europejskiej muzyki klasycznej odbędzie się 20 maja. Świętować będziemy rocznicę urodzin Johannesa Brahmsa. - Johannes Brahms to synonim takiej ciężkiej, poważnej, niemieckiej muzyki środka XIX wieku, dla mnie natomiast fascynujące jest to, że ten kompozytor był pionierem retromanii - wyjaśnia gość Był jednym z pierwszych kompozytorów tej tradycji klasycznej, który tak bardzo był zapatrzony w przeszłość - dodaje muzyk.

Cała twórczość Brahmsa przesiąknięta jest żalem, że urodził się trochę za późno Marcin Masecki 

W programie koncertu znajdzie się m.in. utwór pierwszego songwritera muzyki klasycznej. Kto nim był? O tym m.in. w nagraniu audycji. Marcin Masecki opowiada także o tym, co w programie cyklu "Duety z Barbarą Kingą Majewską" i o planach muzycznych na najbliższą przyszłość.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Marcin Masecki

Data emisji: 9.05.2019

Godzina emisji: 11.15

kul/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kamil Nożyński: cieszę się z tego, co się dzieje, ale nie oślepłem od świateł

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 11:20
- Mimo, że praca na planie serialu była szkołą aktorską w pigułce, nadal jestem naturszczykiem i nawet kiedy nieśmiało myślę o sobie w kategorii "aktor", dotyczy to naprawdę dalekiej przyszłości - mówi Kamil Nożyński, raper i odtwórca głównej roli w "Ślepnąc od świateł".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń