W 30. rocznicę wolnych wyborów na scenie Vienio, Holland i Kozyra

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 16:04
4 czerwca na Placu Defilad świętujemy wolność! Z okazji 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku w Warszawie odbędą się wystawy, koncerty, debaty i spotkania dla najmłodszych. 
Audio
  • "Wybraliśmy wolność!". Koncerty, wystawy i spotkania w Warszawie (Stacja kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: FreePhotos/Pixabay

pixabay_UE_flaga_1200.jpg
Jak zachęcić młodych ludzi do uczestnictwa w życiu politycznym?

- Byliśmy w przededniu przełomu. Każdy z napięciem obserwował wtedy scenę polityczną - mówiła Kinga Sochacka z Domu Spotkań z Historią- Na naszych oczach pisała się historia. Z aparatem fotograficznym starałam się być wszędzie i dokumentować to, co się dzieje - dodawała Anna Brzezińska, kuratorka wystawy "Przełom w kadrze 1989". - Po ogłoszeniu wyników częściowych wolnych wyborów, na ulicach strzelały korki sowieckich szampanów. To był wybuch wielkiej radości - wspominała.

A jak będziemy świętować w tym roku? W programie m.in. koncert "Wybraliśmy Wolność". Wystąpią Mela Koteluk, Bovska, Katarzyna Nosowska, Muniek Staszczyk, Justyna Święs, Daria Zawiałow, Vienio, czy Laboratorium Pieśni, wernisaż wystawy "Przełom w kadrze 1989", Menu Wolności autorstwa Katarzyny Bosackiej. W ramach imprezy odbędzie się również debata na temat wolności w kulturze z udziałem Katarzyny Kozyry i Agnieszki Holland.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. W Dzień Dziecka, 1 czerwca będziemy mieli okazję zajrzeć do plenerowego studia Pajdokracja TV oraz na premierę książki "Historyjki" o wydarzeniach, które miały miejsce latem 1898 roku. Więcej na temat programu tegorocznej imprezy w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Kinga Sochacka (Dom Spotkań z Historią), Anna Brzezińska (fotograf, kuratorka wystawy "Przełom w kadrze 1989")

Data emisji: 30.05.2019

Godzina emisji: 11.15

ac/kd

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawski Maraton Fotograficzny - miasto i styl życia w obiektywie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 14:47
12 zdjęć w 12 godzin w dwunastu różnych kategoriach - to zasady Warszawskiego Maratonu Fotograficznego, który 18 maja po raz drugi odbędzie się w stolicy Polski. Na czym dokładnie polega FotoMaraton i dlaczego warto wziąć w nim udział?
rozwiń zwiń