Warszawski Maraton Fotograficzny - miasto i styl życia w obiektywie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 14:47
12 zdjęć w 12 godzin w dwunastu różnych kategoriach - to zasady Warszawskiego Maratonu Fotograficznego, który 18 maja po raz drugi odbędzie się w stolicy Polski. Na czym dokładnie polega FotoMaraton i dlaczego warto wziąć w nim udział?
Audio
  • 12 zdjęć w 12 godzin - złap miasto w kadrze na warszawskim FotoMaratonie (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Stocksnap/Pixabay

Impreza o ogólnoświatowej renomie po raz drugi wystartuje także w Polsce. To wyjątkowe wydarzenie oceniane przez grono specjalistów z dziedziny fotografii z ikoną fotoreportażu miejskiego na czele - Tadeuszem Rolke. Tegorocznym tematem przewodnim konkursu jest "Życie w Wielkim Mieście". 

- Można zgłosić po jednym zdjęciu z każdej kategorii i powinny być one zgłaszane chronologicznie. Uczestnikom znany jest tylko motyw przewodni, tematy poszczególnych kategorii poznają już w trakcie trwania konkursu - zapowiadały organizatorki warszawskiego FOTOmaratonu Agata Milewska i Aleksandra Chaciewicz.

- Udział w wydarzeniu może wziąć każdy, kto posiada aparat z kartą pamięci, nośnik, na którym zostaną przekazane jury się konkursowe zdjęcia - dodawały. Impreza skierowana jest zarówno do amatorów jak i zawodowców.

Dlaczego serie zdjęć ocenia się trudniej niż pojedyncze fotografie? Czy cykle muszą być ze sobą spójne? O jakie nagrody walczą uczestnicy? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Agata Milewska i Aleksandra Chaciewicz – Project Manager WMF

Data emisji: 23.04.2019

Godzina emisji: 11.30

ac/kd

Czytaj także

Dziary. Z więzienia, wojska, rejsu do Zachęty

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 12:20
Nad swoją najnowszą wystawą, w warszawskiej Zachęcie, Maurycy Gomulicki pracował 11 lat. Obok ekspozycji "Dziary" powstało dwa tysiące fotografii dokumentujących to zanikające zjawisko nieprofesjonalnych tatuaży. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Roses for Mother". O wystawie, która może być hołdem

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 16:20
- Optymizmowi zawdzięczam to, że moje najbardziej szalone pomysły stają się realne. I tak też stało się w przypadku wystawy "Roses for Mother" - opowiada fotograf Dominik Tarabański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Are You A Rebel? O fotografiach, w których słychać muzykę

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 13:20
Jak wyglądała polska scena muzyczna w latach 90.? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy na wystawie "Are You A Rebel". -  Zdjęcia Andrzeja Georgiewa są jak migawki. To kadry, które natychmiast przenoszą nas pod scenę - opowiada Karolina Puchała-Rojek, prezeska Fundacji Archeologia Fotografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Poles" fotograficzna próba uchwycenia ducha imprezy

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 14:47
- Zaczęłam imprezować i pojawiło się pytanie, czy to się da powiązać z dorosłością? - mówi Lulu Zubczyńska, autorka projektu "Poles", który jest równocześnie jej pracą magisterską. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Wilk odkrywa peryferie sportu w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 16:00
- Obszarem moich zainteresowań są dyscypliny rozgrywane na peryferiach, w cieniu innych, bardziej popularnych aktywności - opowiada Rafał Wilk. Prace artysty można oglądać w galerii Art Walk na placu Europejskim w Warszawie na wystawie "Sport w wielkim mieście".
rozwiń zwiń