Dalekie podróże z dziećmi i dwiema walizkami

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 14:09
Natalia Sitarska i Łukasz Smoliński od lat podróżują z dziećmi. Swoimi wrażeniami i poradami dzielą się na blogu Tasteaway, a ostatnio i w książce "Podróże z dziećmi". W Czwóce Natalia opowiada o zachwycającej Umbrii i dwóch walizkach. 
Audio
  • Natalia Sitarska, autorka bloga Tasteaway opowiada o podróżach z dziećmi (Czwórka/Stacja Kultura)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Tom Wang/shutterstock.com

Na blogu Natalii i Łukasza można znaleźć wiele porad, zaczynając od tego jak radzić sobie w upały, przez pakowanie walizki, po zwiedzanie najciekawszych miejsc. Dziś można też sięgnąć po ich e-booka "Podróże z dziećmi". 

- Ostatnio odkryliśmy Umbrię. Jesteśmy miłośnikami Toskanii i włoskiego "obcasa". W maju, w Umbrii byliśmy pierwszy raz - mówi gość Kasi Dydo. - Mimo że cały czas padało, to ten region nas zachwycił: zielenią, witalnością, wzgórzami, małymi średniowiecznymi miasteczkami, tym, że nie ma tam turystów, nawet w popularnych miejscach. Wyjątkiem może być Asyż, ze względu na bazylikę. Trzeba odwiedzić Perugię, Asyż z bazyliką, nawet jak się nie lubi kościołów, bo ten zachwyca, Trevi, Spoleto - wymienia. 

Na Czwórkowej antenie Natalia Sitarska opowiada, dlaczego często wybiera kierunek podróży ze względu na ceny biletów lotniczych, co ją, ale i innych rodziców niepokoi przy bardziej egzotycznych podróżach. Autorka zachwyciła Kasię Dydo umiejętnością zapakowania czteroosobowej rodziny w dwie walizki nawet na 40 dni. - Zawsze mamy jedną duża walizkę i jedną podręczną. To kwestia doboru rzeczy, pakowania, dopychania - wyjaśniła. 

Czy podróżnicy z bloga Tasteaway rezygnują z czegoś ze względu na dziecki? W jakim wieku był ich syn, gdy wyruszył w pierwszą podróż do Azji? Z jakimi strachami Natalia dziś oswaja innych rodziców? O tym m.in. w nagraniu z audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Natalia Sitarska (współautorka bloga Tasteaway i książki "Podróże z dziećmi")

Data emisji: 18.06.2019

Godzina emisji: 11.35

pj

Czytaj także

Tokio - miasto, które nigdy się nie kończy

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 15:00
- Japończycy rzadko stosują triki Marie Condo, nie odżywiają się tak zdrowo, jak przypuszczamy, a słowo "ikigai" znają głównie z książek o Japonii pisanych przed podróżników z różnych stron świata - opowiada Aleksandra Janiec, autorka książki "Tokyo Lifestyle Book". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miejsca z "Gry o tron", które istnieją naprawdę. Można je odnaleźć  

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 15:04
Chodzi m.in. i Dubrownik w Chorwacji. - Dachy starej części miasta obserwujemy m.in. z okna Czerwonej twierdzy - mówiła Kaja Szafrańska. - W filmie wykorzystano dużo zarówno budowli, jak i plenerów z tego regionu.
rozwiń zwiń