X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Galerie na świecie: sztuka inspirowana architekturą i jazzem

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 18:47
W Museum of Contemporary Art w Chorwacji znajduje wystawa Sigmara Polkego - artysty multimedialnego, który już w latach 90. XX tworzył ekperymentalne prace, których ostateczny wygląd zależał od ruchu farby na płótnie.
Audio
  • Berlin, Zagrzeb, Dallas – Dominika Klimek poleca wystawy na świecie (Stacja kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Tasos_Lekkas/Pixabay

Uważany był za alchemika. Sprawdzał, w jaki sposób substancje, które wykorzystuje do stworzenia dzieła zareagują z płótnem, na którym tworzył. Swoim pracom nadawał absurdalne tytuły, grając w ten sposób z widzem i konwencją. - Obserwował, w jaki sposób zachowuje się farba i tylko do pewnego stopnia miał wpływ na to, w jaki sposób finalnie będzie wyglądało jego dzieło - mówiła dziennikarka Czwórki Dominika Klimek. 

W muzeum obejrzymy także prace Heimo Zoberniga - austriackiego artystę zajmującego się działaniami plastycznymi związanymi z rzeźbą, instalacjami i malarstwem. - Jego prace nawiązują do architektury, designu i nurtu geometrycznej abstrakcji. Są niezwykle ciekawe wizualnie - komentowała. 

W audycji rozmawialiśmy też o wystawach w berlińskim muzeum Hamburger Bahnhof, w której znajdziemy m.in. wystawę prac kontrowersyjnego niemieckiego artysty Emila Nolde, której kuratorzy zastanawiają się m.in. w jakim stopniu i czy w ogóle powinno się oddzielać artystę od jego dzieła oraz Jacka Whittena, twórcy, który swoje prace tworzył z myślą o innych artystach, muzykach jazzowych i politykach. Więcej na temat prac artystów w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Dominika Klimek

Data emisji: 24.07.2019

Godzina emisji: 10.40

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galerie dookoła świata: komiksowe formy malarskie i komiks w kinie

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 17:34
W National Gallery of Bosna i Herzegovina w Sarajewie trwa wystawa bejgijskiego artysty Thomasa Steyaerta, założyciela kolektywu artystycznego ‘Moving Island’.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Praga, Nowy Jork, Berlin

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 15:40
W Leica Gallery w Pradze możemy oglądać wystawę zdjęć niemieckiego fotografa Jürgena Schadeberga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dora Maar. Muza Picassa na wystawie w Paryżu

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 14:09
Burzliwy związek Maar i Picassa trwał 9 lat. Ona miała wówczas 28, on 54 lata. Stanowili dla siebie nawzajem inspiracje w pracy artystycznej. Pozowała do wielu jego prac, jej twarz umieścił w centralnym punkcie "Guerniki", ona stworzyła dziesiątki jego portretów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie na świecie: wideo art, kino portugalskie i neonowe tunele

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 16:03
W Muzeum Sztuki Współczesnej Serralves w Porto znajdziemy bardzo dużą kolekcję prac związanych z twórczością Manoela de Oliveiry - portugalskiego reżysera, któremu muzeum poświęciło aż trzy wystawy.
rozwiń zwiń