Joanna Winiarska: wyjeżdżając przede wszystkim zabierz siebie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 14:27
Niektórzy przed własnym urlopem przeżywają duży stres, wszystko przez pakowanie. Z pomocą spieszy im książka Joanny Winiarskiej "Spakowani czyli 33 checklisty na różne okazje".
Audio
  • Joanna Winiarska opowiada o pakowaniu się na wakacje (Czwórka/Stacja kultura)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/kwanchai.c

W swojej książce autorka odpowiada na dręczące nas pytania: kiedy się spakować, tydzień czy dzień przed wyjazdem, co włożyć do bagażu głównego, a co do podręcznego, czego nie zabierać w podróż, a bez czego się nie ruszać z domu. 

- Z umiejętnością pakowania się jest trochę jak z gotowaniem - wyobraźnia przy tym bardzo pomaga - mówi gość Kasi Dydo. - Jeśli się gdzieś wybierasz i potrafisz sobie to zwizualizować, widzisz siebie w danym miejscu, wiesz co chcesz tam robić, gdzie być to widzisz siebie w jakimś otoczeniu, z jakimiś przedmiotami - te spakuj. Jedni taką wyobraźnię maja, inni nie, dla tych dobrym rozwiązaniem są checklisty - dodaje. 

Zdaniem Joanny Winiarskiej do elementarnych rzeczy, które powinny się znaleźć w bagażu należą: pieniądze, niezbędne dokumenty i leki, które zażywamy. Jedna z jej głównych zasad brzmi: nie przejmuj się że czegoś zapomnisz, jak zapomnisz to zapomnisz. 

Co warto więc spakować? Co oznacza być dobrze spakowanym? Czy autorce zdarzyły się jakieś wpadki przy pakowaniu? O tym w załączonej rozmowie ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Joanna Winiarska

Data emisji: 30.07.2019

Godzina emisji: 10.40

pj

Czytaj także

Agroturystyki Warmii i Mazur - odwiedź je po sezonie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 15:22
Aleksandra Klonowska-Szałek swoją książką "Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury" zabiera nas w świat, w którym gubimy zasięg, jabłka jemy z drzewa i czujemy aromat szarlotki.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dalekie podróże z dziećmi i dwiema walizkami

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 14:09
Natalia Sitarska i Łukasz Smoliński od lat podróżują z dziećmi. Swoimi wrażeniami i poradami dzielą się na blogu Tasteaway, a ostatnio i w książce "Podróże z dziećmi". W Czwóce Natalia opowiada o zachwycającej Umbrii i dwóch walizkach. 
rozwiń zwiń