Agroturystyki Warmii i Mazur - odwiedź je po sezonie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 15:22
Aleksandra Klonowska-Szałek swoją książką "Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury" zabiera nas w świat, w którym gubimy zasięg, jabłka jemy z drzewa i czujemy aromat szarlotki.  
Audio
  • Aleksandra Klonowska-Szałek opowiada o agroturystykach Warmii i Mazur, a także o przeprowadzce z miasta na wieś (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: DariuszSankowski/Pixabay

- Kiedyś miałam taki pomysł, by mieszkać nad jeziorem i tam pisać książkę - mówi gość Kasi Dydo. - Taki obrazek sobie wymyśliłam i on się ziścił. Znaleźliśmy z mężem starą oborę, 50 metrów od jeziora. Zrobienie z niej domu wymagało czasu i pracy, ale było warto - dodaje. 

Dziś praca Aleksandry Klonowskiej-Szałek wymaga stałego zasięgu internetowego, niestety jest to niedostępne na "jej" wsi. Mieszka więc i pracuje w Warszawie, a na Mazurach spędza każdą wolną chwilę. - Dziś miasta są przebodźcowane, dzieje się tyle rzeczy, że wcale nie chcemy w nich uczestniczyć - mówi gość Czwórki. - Tym, którzy chcą wyjechać z miasta polecam, żeby szukać takich miejsc, takich enklaw, gdzie jest sporo osób przyjezdnych, które chcą stworzyć jakąś społeczność - dodaje. 

Mazury i Warmia stały się też tematem książki. Aleksandra Klonowska-Szałek odwiedziła przeróżne agroturystyki tych rejonów i zapytała gospodarzy, czy i w jaki sposób można tam żyć w duchu slow life. Czemu poleca odwiedzanie agroturystyk Warmii i Mazur poza sezonem wakacyjnym? Czy wtedy jest tam jak w Prowansji? Co "miastowi" przywożą na wieś? I gdzie szukać sztuki, kultury i dawnych tradycji? O tym w nagraniu rozmowy ze "Stacji Kultura". 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Aleksandra Klonowska-Szałek (autorka książki "Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury")

Data emisji: 22.04.2019

Godzina emisji: 10.08

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiosna. Rzeczy są ładne, a kwiaty - pięknieją!

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 16:30
- Zima dała się nam we znaki, więc oprócz Targów Rzeczy Ładnych przygotowaliśmy także akcję "Kwiaty są piękne" - opowiada Ajka Mroczkowska i zdradza szczegóły wydarzeń z pogranicza designu, mody i sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Las w Nas". O ludziach, którzy zamieszkali w wielkim lesie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 14:25
Po latach podróży w najdalsze zakątki świata Magda Bębenek i Piotr Horzela wiosną 2018 roku zamieszkali w mobilnym domku letniskowym, w sercu Puszczy Knyszyńskiej. 
rozwiń zwiń