Polecamy książki. Alaitz Leceaga - "Las zna twoje imię"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 11:49
Powieść hiszpańskiej pisarki Alaitz Leceaga "Las zna twoje imię" to fascynująca, tajemnicza i mroczna historia o sile i determinacji kobiet w świecie rządzonym przez mężczyzn i o pełnej pasji walce o przetrwanie.
Audio
  • O książce Alaitz Leceaga "Las zna twoje imię" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat. pras.

hazel wood książka 1200.jpg
Polecamy książki. "Hazel Wood" - Alicja w krainie mroku

Estrella i Alma to bliźniaczki, córki pewnego markiza i spadkobierczynie niezwykłych darów przekazywanych z pokolenia na pokolenie w żeńskiej linii rodziny: jedna z nich umie rozmawiać ze zmarłymi, druga włada siłami natury. Ich życie naznaczone zostało też piętnem przepowiedni, według której jedna z nich umrze, zanim skończy piętnaście lat. Główne bohaterki, mimo strachu przed niebezpieczeństwami nie zawahają się zrobić tego, co konieczne, aby obronić swoją ziemię i dziedzictwo zapisane we krwi. - To książka wielowarstwowa, jednak czyta się ją bardzo szybko. Świetnie nakreślone są postacie obu sióstr. Kobiety są zróżnicowane, ale jednocześnie więcej je łączy niż dzieli. Gdy jedna z nich umiera, druga wciąż będzie odczuwała jej brak - opowiada Kinga Michalska.

ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki >>>

Dlaczego warto zajrzeć do tej książki i jaki wpływ na twórczość autorki powieści "Las zna twoje imię" miały przemiany w Hiszpanii? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Aleksandra Jasińska

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 27.08.2019

Godzina emisji: 11.45

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Człowiek, który umarł". Kryminał podszyty filozofią

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 16:03
"Człowiek, który umarł" autorstwa Antti Tuomainena to przewrotna powieść kryminalna, w której ofiara sama szuka swojego zabójcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki. "Hazel Wood" - Alicja w krainie mroku

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 13:20
"Hazel Wood" to pełna tajemnic powieść młodzieżowa Melissy Albert. Autorka balansuje na granicy baśni, horroru i powieści przygodowej dla młodzieży.
rozwiń zwiń