Fast Fashion Fed. Artyści łączą siły w wojnie ze śmieciami

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 14:12
Fast Fashion Fed to międzynarodowy projekt łączący artystów z różnych dziedzin sztuki: rzeźba, malarstwo, moda, sztuka filmowa, sztuka audio. Wszystko po to, by bronić naszej planety. 
Audio
  • Björn Svenson opowiada o wydarzeniu Fast Fashion Fed (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

- Wspólna sprawa, która nas łączy to ekologia - mówi Björn Svenson, artysta, producent wykonawczy projektu. - W formacie, w którym sie poruszamy chcemy wszystkich zachęcić do tego, żeby w swoim życiu weszli w tryb ecofriendly. Chcemy też ludzi uświadamiać - misyjność polega m.in. na budowaniu świadomości konsumenckiej - wiemy co kupujemy, jak kupujemy, jaki to ma wpływ na nasze życie, na życie innych - dodaje. 

Gość Kasi Dydo podkreśla, że dla naszej planety dziś każdy głos jest ważny, każdy może być silny, co pokazała Greta Thunberg. 

Wystawa Fast Fashion Fed to ekspozycja multimedialna. - My chcemy ją rozwarstwić - każdą z jej warstw pokazać jako niezależną. Natomiast wszystkie one się ze sobą zazębiają, tworząc jedną wspólną całość - mówi gość Czwórki. - Baza to dzieła sztuki opowiadające o ekologii , środowisku, w jaki sposób zachodzi jego degradacja - to pokażemy za pomocą mody - dodaje. 

Jakie projekty zobaczymy w holu Kinoteki w Pałacu Kultury i Nauki 7 października? Kto łączy siły w Fast Fashion Fed? O tym w rozmowie ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Björn Svenson (artysta, producent wykonawczy projektu)

Data emisji: 9.09.2019

Godzina emisji: 10.15

pj/kd

Czytaj także

Martyna Wojciechowska: nie ma planety B

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 15:00
- Świat ma nam wiele do zaoferowania, szkoda, że nie potrafimy z tego korzystać. Zapominamy, że nie jesteśmy dominującym elementem układanki pod hasłem "planeta Ziemia" - wyjaśnia Martyna Wojciechowska, podróżniczka i ambasadorka filmu "Mia i biały lew".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autor "Żmijowiska" wraca z nową powieścią. Gdzie leży źródło zła?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 14:53
Wojciech Chmielarz, pisarz świetnie przyjętych kryminałów, wydał kolejną książkę. "Rana" ukazała się 14 sierpnia.
rozwiń zwiń