Autor "Żmijowiska" wraca z nową powieścią. Gdzie leży źródło zła?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 14:53
Wojciech Chmielarz, pisarz świetnie przyjętych kryminałów, wydał kolejną książkę. "Rana" ukazała się 14 sierpnia.
Audio
  • Wojciech Chmielarz opowiada o powieści "Rana" (Stacja kultura/Czwórka)
Wojciech Chmielarz, pisarz
Wojciech Chmielarz, pisarzFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Nowa powieść pisarza przedstawia historię tajemniczych śmierci, do których dochodzi w Warszawie. Opowieść rozpoczyna się od morderstwa uczennicy prywatnej szkoły na Mokotowie. Zagadkowa śmierć nie daje spokoju jej nauczycielce - Elżbiecie. Kobieta rozpoczyna własne, śledztwo. O nowym wydawnictwie Wojciech Chmielarz opowiadał w "Stacji kultura".

- Od dawna chciałem umieścić akcję kryminału w murach szkoły. Młodzi ludzie spędzają w nich dwanaście lat swojego życia i są tak obciążeni nauką, że większość ich życia toczy się wokół szkoły. Ta historia trochę mnie zaskoczyła. Chciałem ugryźć ją od strony edukacyjnej. W takcie pisania okazało się, że jej fabuła będzie skupiała się na przemocy wobec dzieci - zdradził autor.

W Czwórce wyjaśniał, dlaczego postanowił zająć się tą tematyką, mówił o tym, czym jego zdaniem jest zło, dlaczego praca nad kryminalnymi historiami jest dla niego coraz trudniejsza i czy jego powieści doczekają się kolejnych filmowych ekranizacji. Więcej w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Wojciech Chmielarz, pisarz

Data emisji: 21.08.2019

Godzina emisji: 11.15

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bookcrossing jest dobry dla nas i innych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 13:26
- Podczas wymian książek robimy sobie miejsce na półce, na kolejne pozycje, a uszczęśliwiamy też innych, którzy mogą skorzystać z oddanych przez nas książek - zachęca Elżbieta Foltyniak, organizatorka "Życie Książki | Second Life of a Book". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cykl spotkań z literatami na Bankowym

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 14:43
Małgorzata Rejmer, Manuela Gretkowska oraz Joanna Bator i Jacek Dehnel to pisarze, z którymi warszawiacy będą mieli okazję spotkać się podczas literackich wieczorów na Placu Bankowym. Za nami już spotkanie z Krzysztofem Vargą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

#jakPolaNegri. Magdalena Lamparska ożywia mit o ikonie kina

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 16:20
W sierpniu mija 32. rocznica śmierci Poli Negri. Co gwiazdę kina niemego połączyło z aktorką młodego pokolenia Magdaleną Lamparską?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki. "Hazel Wood" - Alicja w krainie mroku

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 13:20
"Hazel Wood" to pełna tajemnic powieść młodzieżowa Melissy Albert. Autorka balansuje na granicy baśni, horroru i powieści przygodowej dla młodzieży.
rozwiń zwiń