Niplodram. Wszystkie tematy, które nas śmieszą

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 13:37
- Najbardziej śmieszą nas historie z życia innych ludzi. To historie, które dotyczą wszystkich, a z drugiej strony wywracają naszą codzienność do góry nogami. W skeczach śmieszą także zachowania, które w rzeczywistym świecie irytują - mówią Janek Marczewski oraz Karolina Pańczyk z grupy improwizacyjnej Niplodram.
Audio
  • O projekcie Niplodram opowiadają Janek Marczewski oraz Karolina Pańczyk (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Jednymi z bohaterów skeczy Niplodramu są freelancerzy, którzy zamawiają espresso i siedzą w kawiarniach całe dnie. – Inny temat to człowiek, który miał zostać artystą, ale zawsze marzył, by rozliczać PIT-y. Rodzice zmuszali go, by został gwiazdą rocka, grał koncerty i brał narkotyki, a on chciał być księgowym - mówią o tym, co Polaków śmieszy członkowie Niplodramu. Jak mówili śmieszne są także… niektóre kampanie społeczne.

Jako grupa improwizacyjna wstawiają do internetu zabawne filmiki, piszą też scenariusze, prowadzą programy kabaretowe. Grupę improwizacyjną Niplodram tworzą m.in. Janek Marczewski aktor oraz Karolina Pańczyk, którzy zagościli w Czwórce, by opowiedzieć, jak powstała ich grupa i skąd czerpią inspiracje do swoich skeczy. Gdzie będzie można w najbliższym czasie usłyszeć i zobaczyć Niplodram na żywo? O tym także w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Janek Marczewski, Karolina Pańczyk (członkowie grupy Niplodram)

Data emisji: 21.10.2019

Godzina emisji: 11.15

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piątek oczekiwanych premier. "Parasite" ze Złotą Palmą. "Ad Astra" z Bradem Pittem i "Rambo"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 11:52
Kinomaniaków czeka trudny wybór. Łukasz Muszyński dzieli się swoimi wrażeniami na temat filmów, które dziś wchodzą do kin, ale czy to coś ułatwia?
rozwiń zwiń