X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niech żyje komiks. I ilustracja

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 15:40
16 listopada w Państwowym Muzeum Etnograficznym odbędzie się czwarta odsłona wydarzenia "Niech żyje komiks". Tym razem organizatorzy postanowili uwzględnić w programie szeroko rozumianą ilustrację. 
Audio
  • "Niech żyje komiks" - co w programie czwartej edycji? (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/tunechick83

Komiks to język, którego trzeba się nauczyć. Dlatego komiksy warto czytać już od najmłodszych lat Szymon Holcman

- Uważam, że to bardzo dobry pomysł, żeby "pożenić" te dwa światy, bo one dzisiaj naturalnie się przenikają - przekonuje Szymon Holcman. - Autorzy ilustracji prasowych robią komiksy, komiksiarze są proszeni o ilustracje. I świetnie sobie z tym radzą, dodając obu światom nowy wymiar - dodaje.

Jednym z punktów tegorocznego programu "Niech żyje komiks" będzie spotkanie z Pawłem Ciołkiewiczem. - To publicysta komiksowy, który zebrał swoje teksty w książkę opowiadającą o jego życiu z komiksem - opowiada gość Czwórki. - Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie "Czy z komiksu się wyrasta" i liczę na burzliwą dyskusję - dodaje.

Komiks nie ogranicza wyobraźni, nie zuboża słownictwa. Wręcz przeciwnie - bardzo dobrze wpływa na pracę mózgu Szymon Holcman

Kto jeszcze pojawi się na targach? Skąd wzięła się popularność "plansz komiksowych"? Więcej o "Niech żyje komiks" w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Szymon Holcman (wydawca, ekspert w dziedzinie komiksu)

Data emisji: 31.10.2019

Godzina emisji: 10.15

kul/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wilhelm Sasnal: brak reguł jest odświeżający

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 15:00
- Nie ma kwoty, za którą na pewno nie sprzedałbym swoich prac, bo uważałbym, że jest ona nieprzyzwoita. Przyjmę wszystko, co jest przewartościowaniem - mówi Wilhelm Sasnal.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bolesław Chromry: jestem człowiekiem ze śmieciową pamięcią

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 11:16
- Moje publikacje nazywam książką rysowaną. Dwie ostatnie w formie bliższe są do artbooka, ale nie chcę swoim pracom nadawać takich etykietek. Myślę, że mogłaby dla nich powstać osobna nazwa - opowiadał rysownik Bolesław Chromry.
rozwiń zwiń