Wojciech Kozłowski: świadomy artysta konfitur szuka zawsze

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 13:19
- Kiedyś jeden z profesorów, nikt dokładnie nie pamięta który, wszedł do pracowni malarstwa Andrzeja Tobisa i Dominiki Kowyni i powiedział, że tu studenci dowiadują się tego, gdzie są konfitury - opowiada gość Czwórki i zaprasza na wystawę prac z tej pracowni do BWA Zielona Góra. 
Audio
  • Wojciech Kozłowski zaprasza na wystawę do BWA Zielona Góra (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Mynameislisenok

- Ja mam wrażenie, że ta ironiczna uwaga profesora, okazuje się pozytywną - zdradza Wojciech Kozłowski. - Była ona sugestią, że w tej pracowni studenci uczą się reguł rządzących światem sztuki. Dowiadują się, jak swoja twórczość umieścić dobrze w kontekście tego, co się w ogóle w sztuce dzieje - dodaje. 

Tytuł wystawy "Gdzie są konfitury?" można rozumieć w różnoraki sposób. Tak też podchodzą do niego artyści, którzy zastanawiają się, czym jest ich twórczość, próbują dotrzeć do "konfitur" przez swoje działanie, ale też umieszczanie tego w jakimś kontekście. 

Wystawa została otwarta 6 marca. Bierze w niej udział ponad 30 artystów, absolwentów i studentów V pracowni malarstwa ASP w Katowicach prowadzonej przez Andrzeja Tobisa i Dominikę Kowynię. Do współpracy kuratorskiej przy tej wystawie został zaproszony Bartek Buczek, jeden z pierwszych absolwentów pracowni.


czwórka kontrola 1200.jpg
"Kontrola" - internetowy viral o miłości

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Wojciech Kozłowski (dyrektor BWA Zielona Góra)

Data emisji: 09.03.2020

Godzina emisji: 10:38

pj/ac


Czytaj także

Godzinowe pejzaże Katarzyny Gołębiowskiej podbiły Nowy Jork

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 12:50
- Moje obrazy można traktować jako abstrakcje, ale tak naprawdę wywodzą się z natury - mówi Katarzyna Gołębiowska, malarka, historyczka sztuki. - Mają swoją bazę w pejzażu - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orły 2020. 11 statuetek dla "Bożego Ciała"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 13:15
W Teatrze Polskim odbyła się 22. gala Orłów. Była to gala pozbawiona filmowych zwrotów akcji, ale padł rekord w historii wyróżnienia. 11 nagród z 15 wszystkich nominacji zgarnęło "Boże Ciało" Jana Komasy. 
rozwiń zwiń