Paulina Holtz: wieczorem będę wam czytać

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 13:50
- Jeśli chodzi o konsumpcję, żyliśmy w czasach nadmiaru i teraz przyszła pora, by to zweryfikować. Natomiast to, do czego teraz ludzie się zwracają, to kultura. I to widać w internecie - przekonuje Paulina Holtz.
Audio
  • Paulina Holtz o akcji czytania książek online w ramach #zostańwdomu (Stacja Kultura/Czwórka)
Paulina Holtz w studiu Czwórki
Paulina Holtz w studiu Czwórki Foto: Czwórka

W obecnej sytuacji kultura kwitnie w sieci. I moim zdaniem jest dla nas jedynym ratunkiem Paulina Holtz

Aktorka przyłączyła się do akcji #zostańwdomu i zadeklarowała, że w tym czasie w swoich mediach społecznościowych co wieczór będzie czytać fragmenty wybranej przez siebie książki. - Na profilu Tu i teraz. Książka, który założyłam kilka lat temu, czytam nagrodzoną prestiżową National Book Award z 2018 roku powieść "Przyjaciel". Robię to zawsze o godz. 21.30 - mówi gość Czwórki.

Czytaj także
pisarz maszyna do pisania 1200.jpg
Karolina Macios z thrillerem "Czarne morze". "Książka pełna mroku"

Autorka Sigrid Nunez w sposób błyskotliwy i przenikliwy opowiada o nowojorskim środowisku literackim, problemach starzejącego się pisarza i codziennej pracy nauczyciela akademickiego. "Przyjaciel" to również historia o przyjaźni, miłości i śmierci, jak też o wartościach, jakie do naszej egzystencji wnoszą zwierzęta. 

Wirtualne życie kulturalne, w którym teraz uczestniczymy, może mieć wpływ na to, w jaki sposób w przyszłości będziemy "konsumować"świat kultury i sztuki. - Odpadły nam wymówki w stylu "nie mam czasu", za to pojawiły się nowe możliwości. Myślę, że przed nami wzmożony czas rozwoju propozycji kulturalnych on-line. A kiedy wszystko się uspokoi, liczę, że ludzie znów wrócą do teatrów, kin, galerii i sal treningowych podsumowuje Paulina Holtz - aktorka i probagatorka zdrowego stylu życia. 

Czytaj także
shutterstock_kino 1200.jpg
Koronawirus a branża filmowa. Kryzys czy nowe rozdanie?

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Paulina Holtz (aktorka)

Data emisji: 18.03.2020

Godzina emisji: 11:10

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

7 dni bez Internetu. Za każdą godzinę dostaniesz książkę

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 18:21
Siedem dni, czyli 168 godzin bez dostępu do sieci – za każdą godzinę książka. W związku z premierą thrillera "Kimkolwiek jesteś" autor książki Jakub Szamałek zaprasza do udziału w wyjątkowej akcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karolina Macios z thrillerem "Czarne morze". "Książka pełna mroku"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 13:45
Karolina Macios na co dzień pracuje jako redaktor m.in. z Markiem Krajewskim, Wojciechem Chmielarzem, Martą Guzowską, Ałbeną Grabowską i Maciejem Siembiedą. Teraz postanowiła napisać swój własny kryminał. Niebawem ukaże się jej powieść "Czarne morze".
rozwiń zwiń