Polecamy książki. John Boyne "Nawiedzony dom"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 14:35
"Nawiedzony dom" to, jak mówi Kinga Michalska, niekonwencjonalny kryminał, który nawiązuje do klasycznej powieści grozy. John Boyne celowo bawi się tradycjami literackimi i zabiera swoich czytelników w zupełnie nową, ekscytującą podróż… z duchami w tle.
Audio
  • O książce "Nawiedzony dom" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Okł. książki Nawiedzony dom
Okł. książki "Nawiedzony dom"Foto: mat. pras.

małe kobietki 1200.jpg
Polecamy książki. Louisa May Alcott i "Małe kobietki"

Po śmierci ojca Eliza Caine postanawia porzucić Londyn i objąć stanowisko guwernantki w posiadłości Gaudlin Hall. W starym, ogromnym domu, który czasy świetności ma dawno za sobą, nie zastaje jednak pracodawcy, tylko… dwoje dzieci. W powietrzu wisi też tajemnica - dotycząca tragicznych losów poprzednich guwernantek - o której nikt nie chce mówić. – Całość rozgrywa się w XIX w. Eliza Caine trafia w wir przeróżnych historii, które sprawiają, że zaczyna obawiać się o swoje życie - opowiadała Kinga Michalska. 

ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki >>>

oficer i szpieg 1200.jpg
Polecamy książki: "Oficer i szpieg" Roberta Harrisa

Seria wypadków wskazujących na siły nadprzyrodzone, tragiczne losy poprzednich guwernantek, a wszystko to w klaustrofobicznej atmosferze angielskiej prowincji - to przepis na sukces Johna Boyne’a. - To autor, który pisze książki zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych z równą przyjemnością. Jego powieść "Chłopiec w pasiastej piżamie" sprzedała się na świecie w gigantycznym nakładzie 6 mln egzemplarzy i została zekranizowana - mówiła Kinga Michalska.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 11.02.2020

Godzina emisji: 11.16

kd/ac

Czytaj także

Polecamy książki. "Wojna jest zawsze przegrana" Honoraty Zapaśnik

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 14:02
"Wojna jest zawsze przegrana" Honoraty Zapaśnik to książka, w której polscy reporterzy wojenni opowiadają o tym, czego do tej pory nie ujawniali.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Mr. Breakfast". Gdy jedno życie naraz to za mało

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 15:02
To historia trzech równoległych życiorysów pewnego komika, opowiedziana w dowcipnym, lekkim, a jednak skłaniającym do refleksji tonie. - Jest świetna na początek roku. To opowieść o tym, jak mogłoby potoczyć się nasze życie - mówi Kinga Michalska, która zachęcała do zajrzenia do książki "Mr. Breakfast" Jonathana Carolla. 
rozwiń zwiń