Polecamy książki: "Astrofizyka dla zabieganych" - Neil de Grasse Tyler

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 12:00
- Autor "Astrofizyki dla zabieganych" Neil de Grasse Tyson udowadnia, że nasze codzienne problemy przy ogromie wszechświata naprawdę wydają się błahe - mówiła Kinga Kasperek. 
Audio
  • O książce "Astrofizyka dla początkujących" opowiada Kinga Kasperek (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/sdecoret

Jak przekonywała w rozmowie z Czwórką Kinga Kasperek, literaturoznawca, redaktor, i recenzentka książek, która na co dzień zajmuje się wspieraniem tych, którzy chcą wydać własną książkę, wszyscy chętni, by poznać kosmos bliżej, powinni zajrzeć m.in. do "Astrofizyki dla zabieganych". Autorem tej niewielkiej książki jest Neil de Grasse Tyson, amerykański astrofizyk, ogromny popularyzator tej dziedziny nauki. - Cytat, który otwiera tę książkę brzmi "Wszechświat nie ma obowiązku być dla ciebie zrozumiałym" to świetne podsumowanie. Mimo bardzo prostego języka, jakim została napisana ta książka, astrofizyka wciąż pozostaje skomplikowaną dziedziną nauki - tłumaczyła Kinga Kasperek.

ZOBACZ TAKŻE Galerie na świecie: Wschód, NASA, przyroda i Hiszpania >>>

Jednak jak podkreślała, to książka, którą czyta się świetnie. - Dała mi do myślenia, np. wizja, że wschechświat z każdą sekuną wciąż się powiększa i rozszerza. I choć de Grasse Tyson świetnie tłumaczy dlaczego to się dzieje, my, siedząc codziennie w domu, w pracy, albo na przystanku autobusowym, zupełnie nie zwracamy na to uwagi. Żyjemy naszymi problemami, a w tym czasie wszechświat wciąż rośnie - mówiła Kinga Kasperek.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Aleksandra Opala

Data emisji: 29.04.2020

Godzina emisji: 11.45

kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki - "Elżbieta II. Portret królowej" Paoli Calvetti                                         

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 15:19
- Paola Calvetti nie mogłą spotkać się z królową osobiście, by napisać o niej książkę, więc spojrzała na tę histprię w sposób niekonwencjonalny i postanowiła opisać królową oczami fotogreporterów - tłumaczyła Kinga Michalska.
rozwiń zwiń