Gdynia Design Days - online. Czas kryzysu - czas projektantów

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 14:58
4 lipca rusza wyjątkowa odsłona online Gdynia Design Days stworzona specjalnie na czas kryzysu. I choć tegoroczne hasło imprezy "Uwaga" powstało w grudniu zeszłego roku, to jest ono wciąż aktualne. 
Gdynia Design Days
Gdynia Design DaysFoto: mat. pras.

- Pandemia pokrzyżowała plany na 2020 rok. Trochę mierzyliśmy się, jak, kiedy i czy w ogóle organizować festiwal Gdynia Design Days - przyznaje Paulina Kisiel, kierownik wydarzenia. - W pewnym momencie podjęliśmy decyzję, że chyba najlepiej będzie trochę zastopować, zrobić pauzę w rzeczach realnych i zrobić wyjątkową edycję online - dodaje. 


Posłuchaj
11:31 czwórka stacja kultura 17.06.2020.mp3 Paulina Kisiel zaprasza na Gdynia Design Days (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Paulina Kisiel zwraca uwagę, że Gdynia Design Days rok rocznie serwuje program na poziomie europejskim, czy światowym. Przeniesienie wydarzenie do sieci sprawia, że jest ono jeszcze bardziej dostępne. - Osoby, które zapraszamy są wyjątkowymi specjalistami i profesjonalistami. Zawsze nasz festiwal wyróżniał się programem - podkreśla. 

Do współpracy w ramach Gdynia Design Days zaproszono w tym roku 8 kuratorów, którzy prezentują wystawy w wyjątkowej formie przewodnika. - W tym przewodniku znajdą się produkty z całego świata, takie kompendium wiedzy, przegląd najlepszych projektów, produktów, prototypów czy usług - wyjaśnia gość Kasi Dydo. - To wspaniałe rozwiązania na palące problemy - dodaje. 

Michaela Coel 1200 pap.jpg

Kaja Klimek poleca seriale: "Mogę cię zniszczyć", "Women Make Film", "Ghost In The Shell: SAC_2045"

A problemów, jak zauważają organizatorzy imprezy, jest sporo. - Hasło "Uwaga" - mówi o najbardziej palących problemach - podkreśla kierownik GDD. - O tym, że żyjemy w czasach kryzysu, nie tylko tego związanego z pandemią, a kryzysów ekologicznych, społecznych. Musimy wrócić do bliskich powiązań do bliskich spotkań z ludźmi, by wrócić do wartości podstawowych człowieka. To uwaga na drugiego człowieka i na środowisko, które za bardzo wykorzystujemy - dodaje. 

W rękach projektantów jest pałeczka do rozwiązania tych problemów. To ważne by podkreślać rolę projektanta w czasie procesu wytwarzania usług, produktów Paulina Kisiel

Impreza podzielona jest na 6 bloków tematycznych. Każdy z nich podejmuje jeden temat. Poruszana jest kwestia wody, zmian, jedzenia przyszłości. Paulina Kisiel zwraca uwagę również na wystawy poruszające tematy nadkonsumpcji, zbierania danych, odpadach produkcji, a także dobrej śmierci. Wciąż można się też zapisywać na warsztaty online. 

targi sztuki dostępnej 1200.jpg
Targi Sztuki Dostępnej. Kolekcjonowanie sztuki zacznij online

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Paulina Kisiel 

Data emisji: 17.06.2020

Godzina emisji: 10:15

pj

Czytaj także

Error. Niech projektant rozwiąże problem

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 14:19
- Myśląc nad hasłem festiwalu - "Error"- początkowo myśleliśmy o błędzie komputera - przyznaje Paulina Kisiel, kierownik Gdynia Design Days. - Później poszliśmy dalej, sięgnęliśmy do łaciny, gdzie "error" oznacza proces wędrowania, tułania się. W przełożeniu na projektowanie, to proces znajdowania najlepszych rozwiązań - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdynia Design Days. Użytkowość zaczyna się od pomysłu

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 17:41
Gdynia Design Days to najlepsze letnie miejsce spotkań branży projektowej. Na odwiedzających czeka 130 wydarzeń, w tym m.in. wystawy, warsztaty, spotkania, w których będą mieli szansę uczestniczyć w trakcie dziewięciu dni festiwalowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Targi Sztuki Dostępnej. Kolekcjonowanie sztuki zacznij online

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 13:28
- Ta, trzecia edycja, Targów Sztuki Dostępnej odbywa się online - mówi Ewa Mierzejewska, jedna z organizatorek imprezy. - To świetny pretekst do rozpoczęcia kolekcjonowania sztuki - dodaje. 
rozwiń zwiń