Gdynia Design Days. Użytkowość zaczyna się od pomysłu

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 17:41
Gdynia Design Days to najlepsze letnie miejsce spotkań branży projektowej. Na odwiedzających czeka 130 wydarzeń, w tym m.in. wystawy, warsztaty, spotkania, w których będą mieli szansę uczestniczyć w trakcie dziewięciu dni festiwalowych.
Audio
  • Gdynia Design Days. Technologie przyszłości, które za kilka lat znajdą się w twoim domu (Stacja kultura/Czwórka)
Gdynia Design Days
Gdynia Design DaysFoto: mat. pras.

Naczelną ideą festiwalu jest prezentowanie najnowszych tendencji i dobrych praktyk z zakresu projektowania. Program imprezy skierowany jest zarówno do profesjonalistów, młodych przedsiębiorców, jak i entuzjastów szukających inspiracji do twórczego działania i kreatywnego spędzania czasu.

- Gdynia Design jest jest festiwalem dla każdego, kto zainteresowany jest tym, czym jest współczesny design. Każdy odwiedzający będzie miał okazję dowiedzieć się czym są tzw. technologie przyszłości wykorzystywane do tworzenia produktów użytkowych i jak będą wyglądały urządzenia, z którzy już niedługo wszyscy będziemy korzystać, dla tych, którzy chcą poznać przyszłość - mówiła kierowniczka festiwalu Paulina Kisiel.

Zobacz relację z ubiegłorocznej odsłony festiwalu:

Dlaczego hasłem tegorocznej odsłony stała się "polaryzacja"? Jak w designie osiąga się najbardziej innowacyjne rozwiązania? Z jakimi problemami muszą mierzyć się projektanci w 2019 roku? Więcej o nowoczesnym projektowaniu w festiwalu w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Paulina Kisiel (kierowniczka festiwalu)

Data emisji: 9.07.2019

Godzina emisji: 11.06

ac

Czytaj także

10. "Warszawa w budowie". Sztuka nawiązywania sąsiedzkiego dialogu

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 15:33
- Ta odsłona jest wyjątkowa nie tylko dlatego, że odbywa się po raz dziesiąty. Tegoroczny festiwal tworzyliśmy przy współpracy kolektywu kuratorskiego z Zagranicy - mówił Szymon Maliborski, współorganizator festiwalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Architektura Polski 1945-1989". Obiektywnie o projektowaniu w PRL-u

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 12:56
- Architektura z przełomu lat 1945-1989 brzydko się starzeje. Myślę, że to jeden z powodów jej negatywnego odbioru przez następne pokolenia - mówiła Anna Cymer historyczka, popularyzatorka kultury, dziennikarka, autorka książki o polskiej architekturze z czasów PRL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arena Design Awards 2019. Poznajcie najlepszych polskich projektantów

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 17:35
Dobry Polski Design to dziś bardzo szerokie zagadnienie. Na całym świecie rozpoznawalne są rodzime projekty ubrań, mebli, sztuki użytkowej czy plakatu. Arena Design właśnie przyznało nagrody dla najlepszych młodych projektantów. Kogo warto śledzić w nadchodzącym 2019 roku? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódź Young Fashion Award 2019. Liczy się pomysł i przemyślana narracja

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 15:31
Łódź Young Fashion Award 2019 to konkurs skierowany do młodych projektantów mody – szczególnie studentów i absolwentów uczelni artystycznych i szkół projektowania ubioru – oraz wszystkich, dla których projektowanie jest pasją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolor, skala, umiar - klucze do architektury dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 13:58
- Przebywanie, od najmłodszych lat, w dobrze zaprojektowanej przestrzeni procentuje w późniejszym życiu - mówi Anna Cymer, historyczka architektury. - Młody człowiek może nie doceniać tego, ale w głowie zostaje mu poczucie estetyki - dodaje. 
rozwiń zwiń