Koncert z lasu. Cisza, powietrze, muzyka klasyczna i etniczna

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 09:17
Atanas Valkov zabiera muzyków do lasu. Bez sceny zagrają wyjątkowe koncerty połączone z mappingiem 3D. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Ondrej Zeleznik/Shutterstock

drzewa las 1200x660.jpg
Zaskakująca Niemapa - zwiedzaj lasy i miasta Polski z rodziną

- To będzie niesamowite doświadczenie, także dla nas muzyków - przyznaje Atanas Valkov w rozmowie z Kasią Dydo. - Nie mamy sceny, nagłośnienia, mamy słuchawki i profesjonalne mikrofony, wszytko połączone z moim studiem - opowiada. 

Posłuchaj
08:01 czwórka stacja kultura 23.06.2020 las.mp3 Live from the Forest / Atanas Valkov Oktet - Atanas Valkov zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, koncert z lasu (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Artysta przyznaje, że będzie to bardzo nietypowy koncert. - Współpracujemy z Lasami Państwowymi, mnóstwem wspaniałych ludzi. Towarzyszy nam niezwykła energia, która udziela się wszystkim. Staramy się robić to w zgodzie z naturą, nie hałasujemy - podkreśla. 

Zaplanowano, że koncerty będą transmitowane na żywo wprost z przepięknej  scenerii natury, w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka oraz Rezerwatu Przyrody Świder.

- Gramy dwa koncerty - jeden jest za dnia, a drugi chcemy zrealizować z mappingiem 3D, czyli zwizualizowaniem treści multimedialnych na drzewach. To jest niesamowite - cyfrowy las się zaczyna tworzyć, a muzycznie jest niesamowita atmosfera, mnóstwo zdolnych ludzi - zdradza Atanas Valkov. -  Kolor Kolektyw tworzy nam wizuale. Przy tym projekcie poznałem niesamowitych ludzi, artystów, muzyków. Mamy tylko nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje nam planów - dodaje. 

Koncerty Live from the Forest / Atanas Valkov Oktet już w sobotę 27.06 o godz. 18.00 i 21.30 C.E.T Po raz pierwszy w...

Opublikowany przez Atanas Valkov Niedziela, 21 czerwca 2020

Muzyczny las

- Muzycznie będzie to fuzja światów - tych moich, klasycznych i etnicznych, do których też jest mi bardzo blisko. Na pewno powstaną niesamowite improwizacje - zapowiada gość Czwórki. 

Inicjatywa koncertu w lesie powstała dość szybko, dlatego też muzycy stawiają na improwizację. Usłyszymy trochę dźwięków z Bałkanów, trochę muzyki słowiańskiej, klasycznej - swe miejsce w lesie znajdzie fortepian. Będą oryginalne instrumenty ze świata: viola da gamba, harfy afrykańskie, bębny obręczowe. Muzycy spróbują również zaśpiewać na głosy. 

Zależy nam też by poczuć leśny klimat, zagrać leśną muzykę, pooperować ciszą, powietrzem, przestrzenią Atanas Valkov

Artysta zaprasza wszystkich na grupę facebookową dedykowaną wydarzeniu, gdzie na bieżąco podawane są informacje. - Istnieje możliwość przełożenia terminu koncertu - przez pogodę - zaznacza gość Czwórki. - Koncert nagrywany na 7 kamer, zależy nam też by nagrać jak najlepsze materiały - dodaje. 

Atanas Valkov zwraca uwagę na bardzo dobrą współpracę z Lasami Państwowymi, które dbają o bliską mu przyrodę. - Dla mnie tu ważne jest by lasów nie zaśmiecać. Dziś ludzie zaostawiają ogromne ilości śmieci w lesie. Mam nadzieję, że to się będzie zmieniać i nie będziemy śmiecić w lasach - zwraca uwagę artysta. 

Atanas Valkov/LIVE FROM THE FOREST: ATANAS VALKOV OKTET

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Atanas Valkov (polsko-bułgarski kompozytor filmowy, producent muzyczny, pianista, perkusista)

Data emisji: 23.06.2020

Godzina emisji: 11.35

pj/kd

Czytaj także

Olivia Anna Livki: bas jest sercem mojej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 13:00
"Digital Dissidents" to trzeci album Olivii Anny Livki. Na nowej płycie królowa voice'n'bassu zabiera słuchaczy w mroczne i radykalne muzycznie miejsce, w którym, jak dotąd, jeszcze nie była. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hania Rani o płycie "Home": naszkicowałam swoje miejsce na świecie

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 21:00
3 lipca ukaże się na CD i winylu nowa płyta Hani Rani - pianistki i kompozytorki, którą zna już cały świat. - Na krążku "Home" szkicuję swój dom - w wymiarze symbolicznym i dosłownym - opowiada artystka.
rozwiń zwiń