Julia Pietrucha, teatr i literatura - co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 14:59
W programie zaprosimy na spotkanie ze znaną aktorką i wokalistką, zajrzymy na deski teatrów i posłuchamy muzyki operowej. Polecimy też ciekawe lektury. 
Julia Pietrucha
Julia PietruchaFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Program rozpoczniemy od przeglądu najciekawszych wydarzeń teatralnych. Zaprosimy także na spotkanie z aktorką i wokalistką Julią Pietruchą, która opowie o swojej muzyce i trasie koncertowej. 

Czytaj także 

W drugiej części audycji spotkanie ze śpiewaczkami operowymi. Zespół Les Femmes - wydały dwie płyty, za nimi mnóstwo projektów teatralnych, a przed nimi - realizacja planów - ostatnio stworzyły koncert operowy Rosarium dla Świata. Po godz. 11.30 zaprosimy na wystawę "8 kobiet". W wystawie udział bierze osiem artystek, bardzo indywidualnych osobowości, reprezentujących różne dziedziny sztuki. Od rzeźby przez malarstwo po rysunek, fotografię i grafikę. Gościem Czwórki będzie kurator przedsięwzięcia. 

Jak co tydzień będziemy także wraz z Kingą Michalską polecać książki, do których warto zajrzeć. "Pani Churchill" to opowieść o żonie Winstona Churchilla - historia ambitnej i inteligentnej kobiety, mającej wpływ na losy Europy, choć pozostającej w cieniu własnego męża.

***

Na audycję "Stacja Kultura" we wtorek (30.06) po godz. 10.05 zaprasza Kasia Dydo

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka literatura opera

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń