Julia Pietrucha i folk na trawie. Co wydarzyło się w Osadzie Młyńskiej?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 11:06
Po zachodzie słońca w Osadzie Młyńskiej Oryszew Julia Pietrucha z zespołem wykonała swoje najpiękniejsze piosenki. - Przywołaliśmy klimat trochę lat 70., trochę 90., spotkaliśmy się z słuchaczami, tak jak sobie wymarzyłam, na trawie i wszystko to zarejestrowaliśmy - opowiada artystka. 
Wokalistka Julia Pietrucha i dziennikarz Czwórki Damian Sikorski
Wokalistka Julia Pietrucha i dziennikarz Czwórki Damian SikorskiFoto: czwórka

 - Kiedy na początku grania poproszono mnie o zdefiniowanie mojej muzyki, zakreśliłam rubrykę z napisem "folk", który wówczas kojarzył mi się głównie z Bobem Dylanem - wspomina Julia Pietrucha. - Potem zaczęłam "wgryzać" się w temat i dziś słucham przede wszystkim neofolku, ale też bardzo doceniam klasyków - przyznaje. 

08:23 [CZWORKA]Stacja Kultura 29 czerwiec 2020 pietrucha .mp3 Julia Pietrucha o trasie Folk it! i planach na przyszłość (Stacja Kultura/Czwórka)

Posłuchaj także:

Rozmówczyni Damiana Sikorskiego nie kryje też sympatii dla członków swojego zespołu i podkreśla, że muzycy, z którymi pracuje są dla niej ważniejsi od procesu twórczego. - Są otwarci, ciekawi świata, czuję się z nimi swobodnie na scenie - opowiada. - I choć na co dzień poruszamy się w innych przestrzeniach, to kiedy się spotkamy, to czas jest nasz.

"Growl It" / Julia Pietrucha

Zarejestrowany dla telewizji koncert w Osadzie Młyńskiej promuje utwór "Growl It". - Do takiego przedsięwzięcia zainspirowała nas działalność kolegów zza oceanu, którzy chętnie biorą udział w takich live sesjach. Myśleliśmy o tym od dawna, aż wreszcie się udało - opowiada artystka. - Trasa "Folk it! Tour" była ukłonem i w stronę naszych słuchaczy, i w stronę piosenek z dwóch płyt, które przearanżowaliśmy na folk i bluegrass - dodaje.

Julia Pietrucha planuje też kontynuować tę trasę jesienią. - Koncerty, które nie odbyły się wiosną przenieśliśmy na jesień. Planujemy też wydać ten materiał na płycie - zapowiada.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Gość: Julia Pietrucha

Data emisji: 30.06.2020

Godzina emisji: 10.30

kul/kd

Czytaj także

Singlem "Nie chcę zmieniać nic" Leski zapowiada nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 13:50
Absolutnie magiczny, intymny i prawdziwy. Wyjątkowy zapis tego specyficznego czasu Leski prezentuje w piosence "Nie chcę zmieniać nic", która ma być zapowiedzią trzeciego albumu artysty "Pieśni bez napinki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hania Rani o płycie "Home": naszkicowałam swoje miejsce na świecie

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 21:00
3 lipca ukaże się na CD i winylu nowa płyta Hani Rani - pianistki i kompozytorki, którą zna już cały świat. - Na krążku "Home" szkicuję swój dom - w wymiarze symbolicznym i dosłownym - opowiada artystka.
rozwiń zwiń