Patryk Grabowski: Myasta na okładce są takie, jak i w środku

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 17:00
- Okładka to element złożonej identyfikacji wizualnej zespołu. Bywa, że wizualizuje muzykę, zdarza się, że działa jak element zaskoczenia, ale nie zapominajmy, że przede wszystkim ma sprzedać sam krążek - mówi Patryk Grabowski, autor projektu okładki "Na dobrym kursie" zespołu Myasta.
Myasta
MyastaFoto: Ania Powałowska

Zależało mi, żeby ta okładka pozostawiała jak najwięcej przestrzeni na zróżnicowaną muzykę Myast Patryk Grabowski

Okładka płyty nie jest wynikiem pracy jednego artysty, tylko łączną kilku różnych wrażliwości - muzyka i grafika. Twórcy powinno słuchać się nawzajem, współpracować i pewnie też często szukać kompromisu. - W przypadku tej realizacji nie kontaktowałem się bezpośrednio z chłopakami, tylko bazowałem na zdjęciach zespołu, które powstały podczas sesji fotograficznej - opowiada gość Czwórki. - Ale z tego co wiem, Myasta szybko zaakceptowały moją wizję ich debiutanckiej płyty. 

Posłuchaj
05:19 [CZWORKA]Stacja Kultura 9 listopad 2020 grabowski.mp3 Patryk Grabowski o projekcie okładki debiutanckiej płyty zespołu Myasta (Stacja Kultura/Czwórka) 

"Na dobrym kursie" to pierwszy krążek zespołu, który muzycy - jako laureaci konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno" - wydali razem z Czwórką. - Ten album łączy pozytywne wibracje reggae z takimi stylami jak dancehall, raggamuffin, rap, ska, rock, alternatywa - opowiadali w wywiadzie członkowie grupy Myasta. - To płyta na ten niełatwy czas. - POSŁUCHAJ WYWIADU >>>

Myasta Na Dobrym Kursie.jpg Myasta Na Dobrym Kursie.jpg

Zobacz także
sklep płytowy winyle muzulka płyty 1200.jpg
Cover awArts, czyli muzyka, którą dobrze się ogląda

Zespół Myasta powstał w 2015 roku z inicjatywy Michała Kowalskiego (wokal), Mariusza Mitury (perkusja) oraz bydgoskich gitarzystów. Do podstawowego składu sukcesywnie dołączali kolejni muzycy - sekcja dęta, instrumenty klawiszowe i perkusjonalia. Obecnie zespół tworzy ośmiu doświadczonych muzyków z Bydgoszczy, Torunia i nieodległego Chełmna. - Z jednej strony gramy i dobrze się bawimy, ale z drugiej - przykładamy się solidnie do prób, traktujemy je jako trening - opowiada lider grupy. - Zależy nam na wysokiej jakości warsztacie, na dopracowanym brzmieniu. Duża w tym zasługa Macieja Kubiczka, który rejestrował z nami materiał w studiu i był bardzo dobrym "uchem doradczym". 

MYASTA - Tańcz / Czwórka


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Patryk Grabowski (grafik, współautor audycji Muzyczne Biuro Podróży)

Data emisji: 09.11.2020

Godzina emisji: 10.45

kul

Czytaj także

Marcin Masecki: eksperymenty zmieniają odbiór muzyki

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 15:00
- Lubię łączyć środowiska i pracować między gatunkami - opowiada kompozytor i pianista Marcin Masecki - kurator muzyczny i współtwórca koncertowych cykli: "Urodziny kompozytorów" oraz "Duety z Barbarą Kingą Majewską" w Teatrze Studio w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Lins z płytą "Moja wina". Ten krążek jest "bardziej" niż poprzednie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 15:22
Kasia Lins zapowiada nowy album "Moja wina", następcę świetnie przyjętego debiutu "Wiersz ostatni" z 2018 roku. Już teraz można posłuchać pierwszego singla "Rób tak dalej". 
rozwiń zwiń