Kino niemieckie, rock w filharmonii i kariera Stephena Kinga - co w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 14:03
W programie powiemy o zbliżającym się Tygodniu Kina Niemieckiego. Posłuchamy wyjątkowego krążka grupy Hey i powiemy o literackiej karierze Stephena Kinga. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

O 10.15 tematem audycji będzie nowa odsłona Tygodnia Filmu Niemieckiego. Wydarzenie w tym roku odbędzie się wyjątkowo online na platformie w zmienionym terminie: od 22 do 29 stycznia 2021 roku. Organizatorzy: Dom Norymberski, Goethe-Institut oraz Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu przygotowali program, w którym znalazły się produkcje obejmujące różne gatunki filmowe i tematy. W wybranych filmach poruszane są zarówno ważne problemy społeczne, radzenie sobie z trudną dalszą i bliższą niemiecką historią, jak i osobiste doświadczenia twórców wywodzących się z różnych kultur i odmiennych systemów społecznych. Gościem Czwórki będzie kurator Tygodnia Filmu Niemieckiego Renata Kopyto.

Po godz. 10.35 w cyklu "Dookoła świata szlakiem mieszkań" sprawdzimy, jak  mieszka się w Holandii. 

Zaprosimy także na drugą część Radiopowieści. "Bumerang" Krzysztofa Beśki czyta Grzegorz Damięcki. POSŁUCHAJ >>>

Po godz. 11.15 w naszym studiu pojawi się Damian Sikorski, który opowie o legendarnej płycie grupy Hey, nagranej z muzykami filharmonii szczecińskiej. 

Czytaj także:

Po godz. 11.30 Kinga Michalska opowie o tym, jak swoje kariery zaczynali najpopularniejsi pisarze i jak powstały ich największe hity. Na początek będzie to Stephen King.

***

Na audycję "Stacja Kultura" zapraszamy we wtorek (5.01), po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo.

kd

 

Czytaj także

"Wstań i idź" - historia fantastyki na kartach książki

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 09:31
Gośćmi "Stacji Kultura" będą Przemysław "Trust Truściński i Tomasz Kołodziejczak, z którymi porozmawiamy o książce "Wstań i idź".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń