Galerie dookoła świata. Najciekawsze wystawy online

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 17:00
Przed otwartymi już muzeami i galeriami w Polsce ustawiają się długie kolejki, ale wreszcie możemy je odwiedzać osobiście. Jeśli natomiast chodzi o instytucje kultuy na świecie - one też zapraszają widzów, ale online. 
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/Englund/dom. publiczna

Posłuchaj
06:55 CZWORKA Stacja Kultura - galerie 10.02.2021.mp3 Galerie online - jakie wystawy warto zobaczyć? (Stacja Kultura/Czwórka)

Zobacz
galeria 1200.jpg
Galerie dookoła świata. Studenci, muzyka i Humboldt Forum

Net art w Kopenhadze

W Centrum Sztuki Współczesnej w Kopenhadze oglądać można wystawę zbiorową zogranizowaną prze współpracy z Centrum Sztuki Chronus. - "We=Link: Sideways" to 24 prace autorstwa 27 artystów, które obejmują trzy dekady - opowiada dziennikarka Czwórki Ada Janiszewska.Zamiast narzucać kategoryczną definicję net artu, twórcy tej ekspozycji próbują odkryć różnorodne jej przejawy i różnorodne strategie jej funkcjonowania. Wystawa czynna będzie do maja 2021 roku.

Posłuchaj także:

Reggae to dziecko, które urodziło się na Jamajce, ale dorastało w Londynie i dopasowało się do klimatu tego miasta Museum Of London

Podróż do korzeni dubu i reggae w Londynie

- Zanurz się w historii dubu i reggae dzięki ekskluzywnym wywiadom, artykułom i zdjęciom z naszej kolekcji - zachęcają twórcy nowej wystawy w Muzeum Londynu. - "SoundClash" bada społeczność i wpływ społeczny, a także wpływ artystyczny dubu i reggae w Londynie m.in. poprzez wywiady i filmy - opowiada autorka cyklu "Galerie dookoła świata. - W ramach całorocznych obchodów 75. urodzin Boba Marleya, wytwórnie Island Records i Tuff Gong wydadzą specjalny film dokumentalny o czasach Boba Marleya w Londynie w latach 70, którego premiera będzie jednym z wydarzeń towarzyszących tej ekspozycji.

London's Reggae Roots | Dub London / Museum of London

Zobacz
harry potter hogsmade 1200 .jpg
Harry Potter: Wizards Unite magiczne pojedynki w rozszerzonej rzeczywistości

Harry Potter w Muzeum Historii Naturalnej

To może być jedna z najbardziej wyczekiwanych wystaw w tym roku. Nic dziwnego, skoro odbywa się w jednym z najlepszych muzeów w Londynie i nawiązuje do jednej z ikonicznych postaci współczesnej popkultury, Harry'ego Pottera. - "Fantastic Beasts: The Wonder of Nature" prezentuje 120 eksponatów - od prawdziwego dinozaura Dracorex Hogwartsia aż po czarodziejskie istoty, takie jak: Nifflers i Bowtruckles - zdradza rozmówczyni Kasi Dydo. - Widz podąża śladami fikcyjnego magicznegoo zoologa Newta Scamandera i setek naukowców z Muzeum Historii Naturalnej. Wyrusza z nimi w świat dzikiej przyrody, aby dowiedzieć się więcej o niektórych z najbardziej inspirujących stworzeń, jakie kiedykolwiek były znane. To okazja, żeby przyjrzeć się cudom świata przyrody, które od dawna fascynowały ludzkość, i które zawładnęły wyobraźnią milionów ludzi. - dodaje Ada Janiszewska.

Fantastic Beasts™: The Wonder of Nature | Natural History Museum

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Ada Janiszewska 

Data emisji: 10.02.2021

Godzina emisji: 10.17

kul

Czytaj także

Galerie dookoła świata: selfie Muncha i klejnoty w Amsterdamie

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 15:00
- Nie trzeba jechać do Rosji, by poznać historię i skarby tego kraju. Rosyjskie klejnoty prezentowane są teraz w Holandii, w amsterdamskim oddziale Ermitażu - namawia Ada Janiszewska, autorka cyklu "Galerie dookoła świata".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Galerie dookoła świata: portrety, RPA, świat biznesu i animacje

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 15:00
Wciąż trudno wybrać się w zagraniczną podróż. W Czwórce nie przestajemy więc zwiedzać wirtualnie. W "Przeglądzie wystaw w galeriach światowych" ruszamy do Sydney, Chicago, Wilna i Londynu. 
rozwiń zwiń