Robert Cichy w remiksach, czyli jak udziwnić brzmienie gitar

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 13:30
Jest zdobywcą dwóch Fryderyków w kategorii "Album roku: blues", jako gitarzysta współpracuje z czołowymi postaciami polskiej sceny muzycznej. Nową płytą Robert Cichy na pewno zaskoczy jednak swoich fanów.  
Robert Cichy (muzyk, gitarzysta, wokalista, kompozytor. Współtwórca zespołów Chilli i June)
Robert Cichy (muzyk, gitarzysta, wokalista, kompozytor. Współtwórca zespołów Chilli i June)Foto: Mateusz Tomaszuk/Czwórka

Długo zbierałem się, żeby wypuścić własny materiał i na początku nawet nie zastanawiałem się, czy tę płytę będą promowac jakieś teledyski czy koncerty. Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i dziś jestem mocno wkręcony w ten solowy projekt Robert Cichy

Ten zupełnie inny rozdział w solowej twórczości muzyka, kojarzonego głównie z brzmieniem instrumentów strunowych, podyktowany został chęcią zrobienia czegoś nowego i posłuchania nowych wersji dotychczasowych utworów artysty. - Bardzo byłem ciekawy, jak moje kompozycje zostaną zinterpretowane przez innych twórców. Każdy taki remiks jest jak niespodzianka. Kiedy dostaję plik z nagraniem, cieszę się jak dziecko z prezentu - śmieje się Robert Cichy. - Większość z tych remiksów polega na zabawie z moim wokalem. Są też gitary, ale bardzo zniekształcone. I to chyba najbardziej mnie zadziwia, że utwory, przy których mocno kombinowałem z brzmieniem, ktoś jeszcze bardziej udziwnił. 

Posłuchaj
10:10 Czwórka Stacja Kultura - robert cichy 16.09.2021.mp3 Blues i elektronika. Robert Cichy łączy dwa muzyczne światy (Stacja Kultura/Czwórka)

"Android" opowiada o tym, w jakim jesteśmy punkcie na planecie jako ludzie. Wszechobecny plastik, sytuacja wielu gatunków zwierząt, nadmierny konsumpcjonizm. Również ja - jako użytkownik wielu cywilizacyjnych dóbr - przyczyniam się do tego Robert Cichy

Pierwszym krokiem zapowiadającym nowe wydawnictwo był ogłoszony wraz z platformą 2track konkurs na rework utworu "Seize the day". W lipcu ogłoszono zwycięzcę, który także znajdzie się na nowej płycie Cichego, a ostatnio artysta zaprezentował singiel i teledysk do utworu "Android" w remiksie No Echoes, producenta współpracującego na co dzień z Mery Spolsky. - No Echos jest bardzo zarobionym człowiekiem, ale odezwałem się do niego na Instagramie i okazało się, że trochę czasu dla mnie znajdzie - wspomina rozmówca Damiana Sikorskiego. - Podobnie było z innymi producentami. Zgromadziłem naprawdę fajną ekipę i bez wahania oddałem tym ludziom moje numery, czyli w pewnym senie część siebie - podsumowuje artysta.

Robert Cichy - Android (No Echoes remix) / CichyMusicChannel

Nowy album Roberta Cichego ukaże się jeszcze w tym roku. - Na płycie znajdą się moje trzy premierowe utwory, a wśród autorów remiksów będą m.in. Plastic oraz DrySkull - dodaje gość Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski 

Data emisji: 16.09.2021

Godzina emisji: 11:15

kul

Czytaj także

Miuosh: "Tramwaje i gwiazdy" są świadectwem czasu izolacji

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 17:20
70 muzyków, 60 godzin montażu wideo i 12 godzin montażu dźwięku. - Nowa wersja utworu "Tramwaje i gwiazdy" to pamiątka z tych dziwnych czasów. To też okazja, żeby pokazać osoby, które nie zawsze są muzykami, ale bez nich to wszystko nie miałoby racji bytu - mówi Miuosh.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odświeżanie piosenek, czyli dlaczego warto nagrywać covery

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 17:20
Tegoroczne wakacje przyniosły nie tylko przebojowe single od Margaret czy Bovskiej, ale też kilka bardzo udanych coverów. - Mamy wysyp takich produkcji, co dowodzi, że młodzi polscy artyści nie tylko odważnie patrzą w przyszłość, ale też pamiętają o przeszłości. A ta, jeśli chodzi o piosenki, ma wiele do zaoferowania - mówi Damian Sikorski. 
rozwiń zwiń