American Film Festival. Filmowcy przyglądają się ludziom

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 15:00
- "Kurier Francuski" Wesa Andersona czekał na spotkanie z widzami od maja zeszłego roku. Pokażemy go w dniu otwarcia American Film Festival i nie będzie to jedyna atrakcja tego wieczoru - zapowiada szefowa festiwalu Ulka Śniegowska.  
Lyna Khoudri, Wes Anderson, Timothee Chalamet na premierze filmu Kurier Francuski - Festiwal Filmowy w Cannes, lipiec 2021 rok
Lyna Khoudri, Wes Anderson, Timothee Chalamet na premierze filmu „Kurier Francuski” - Festiwal Filmowy w Cannes, lipiec 2021 rokFoto: PAP/EPA/IAN LANGSDON

Posłuchaj
15:59 CZWÓRKA Stacja Kultura - american festiwal 03.11.2021.mp3 Dyrektor American Film Festival, Ula Śniegowska, o programie tegorocznej odsłony święta niezależnego kina (Stacja Kultura/Czwórka) 

Edycja stacjonarna American Film Festival jest większa niż dwa lata temu. Pokażemy ponad 100 filmów, w tym aż dwa filmy otwarcia Ulka Śniegowska 

Joaquin Phoenix żegna się z Jokerem

Drugim filmem, który otworzy tegoroczną odsłonę wrocławskiego festiwalu będzie "C’mon C’mon" Mike’a Millsa, twórcy niezapomnianych "Debiutantów". - To kameralny czarno-biały film, który buduje mosty między pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany - opowiada gość Czwórki. - W roli głównej występuje Joaquin Phoenix. Aktor wciela się w postać dziennikarza radiowego, nowojorskiego singla, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość.

C'mon C'mon (2021) zwiastun PL, w kinach od 21 stycznia 2022 / GutekFilm

W tym roku praca nad festiwalem odbywała się głównie na zasadzie networkingu. Część filmów oglądałam w sieci, co też ma swoje strony, bo skupiłam się na samym obrazie, a nie na tym, jak pięknie opowiadał o nim jego twórca Ulka Śniegowska

American Film Festival - teraz we Wrocławiu, od grudnia w sieci

12. American Film Festival odbędzie się w formule hybrydowej. Część offline’owa rozpocznie się już 9 listopada we Wrocławiu, na pokazy online organizatorzy zapraszają od 1 do 14 grudnia. - Kinomani, którzy pokochali ten festiwal, raczej od niego nie uciekną, bo oglądanie filmów na dużym ekranie, z dobrym dźwiękiem i publicznością jest jak ceremonia. Ale chcemy też stworzyć szansę na spotkanie z amerykańską kinematografią osobom, które do Wrocławia nie dotrą. Dlatego część programu udostępnimy naszym widzom w internecie - zapowiada gość Czwórki.

American Film Festival 2021 | 9-14 listopada / Nowe Horyzonty

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Ulka Śniegowska (dyrektor programowa American Film Festival)

Data emisji: 03.11.2021

Godzina emisji: 11.15

kul

Czytaj także

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Kairze. "To były filmowe petardy"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 14:41
W Kairze zakończył się Międzynarodowy Festiwal Filmowy. To wydarzenie ważne także dla polskich filmowców, którzy chętnie prezentują za granicą swoje obrazy. - Polskie kino dociera wszędzie, jesteśmy dostrzegani na świecie i jesteśmy w świetnej kondycji artystycznej - mówił Artur Zaborski, krytyk filmowy.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Etiuda&Anima. Festiwal talentów, szans i możliwości

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 13:40
To tutaj świat filmu usłyszał o Ance Kazejak, Agnieszce Smoczyńskiej, Bartku Konopce, Marcinie Wronie i zdobywcy Oscara Florianie Gallenbergerze. Pierwszy Festiwal Etiuda&Anima odbył się w Krakowie w 1994 roku. Przed nami 28. odsłona imprezy, która promuje twórczość studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata. 
rozwiń zwiń