Etiuda&Anima. Festiwal talentów, szans i możliwości

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 13:40
To tutaj świat filmu usłyszał o Ance Kazejak, Agnieszce Smoczyńskiej, Bartku Konopce, Marcinie Wronie i zdobywcy Oscara Florianie Gallenbergerze. Pierwszy Festiwal Etiuda&Anima odbył się w Krakowie w 1994 roku. Przed nami 28. odsłona imprezy, która promuje twórczość studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Liukov/Shutterstock.com

Posłuchaj
10:10 CZWÓRKA Pierwsze slysze - anime 03.11.2021.mp3 Etiuda&Anima - co w programie 28. odsłony festiwalu? (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Etiuda&Anima odbędzie się w Krakowie w dniach 16 - 21 listopada. - Jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznej odsłony będzie projekcja "filmu otwarcia". Pokażemy animację "My Sunny Maad" w reżyserii Michaeli Pavlátovej - mówi Kamila Kołacz. - Ten film rezonuje z naszą współczesnością, bo jego główną bohaterką jest Czeszka Herra, która poślubia Afgańczyka Nazira i wyjeżdża z nim do jego kraju.

Moje slunce Mad (2021) CZ HD trailer / Totalfilm.cz

Centralnym punktem imprezy są dwa tytułowe konkursy, w ramach których przyznaje się: w rywalizacji studenckiej obejmującej etiudy fabularne i dokumentalne - Złote, Srebrne i Brązowe Dinozaury oraz Specjalnego Złotego Dinozaura dla najlepszej szkoły filmowej festiwalu, zaś w rywalizacji twórców animacji - Złote, Srebrne i Brązowe Jabberwocky i dodatkowo Specjalnego Złotego Jabberwocky’ego dla najlepszej animowanej, studenckiej etiudy festiwalu. - Nasi selekcjonerzy przyjęli do konkursów 30 etiud i 54 animacje ze szkół filmowych z całego świata, w tym oczywiście z Polski - opowiada organizatorka festiwalu. - W tym roku zrezygnowaliśmy jednak z przyznania nagród specjalnych: dla uczelni i dla pedagoga, bo nie chcieliśmy, żeby tak ważne wyróżnienia zostały wręczone online - wyjaśnia rozmówczyni Kamila Jasieńskiego.

Posłuchaj także:

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima w ostatnim okresie otwiera się na twórczość z obszaru nowych mediów i innych dziedzin sztuki. - W tym roku festiwal będzie miał formułę hybrydową. Dzień otwarcia oraz uroczysta gala wręczenia nagród odbędą się z udziałem publiczności w krakowskim kinie Kijów. Natomiast w pozostałe dni zaplanowaliśmy projekcje dostępne dla uczestników festiwalu w całej Polsce - dodaje gość Czwórki.

28. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima - Spot / EtiudaAndAnima

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Kamila Kołacz (organizatorka festiwalu)

Data emisji: 03.11.2021

Godzina emisji: 07.15

kul

Czytaj także

"Gra o Wszystko" - pierwszy polski mokument

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 13:19
- Mokument - to dokument, który jest od początku do końca zmyślony - mówi Maurycy Chełmiński, reżyser obrazu, który ma opowiadać o najstarszym polskim pinballu. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

G.F. Darwin dubbinguje "Ainbo - strażniczkę Amazonii"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 10:10
Marka Hucza i Jana Jurkowskiego z Grupy Filmowej Darwin znamy z licznych filmowych realizacji, które możemy oglądać w serwisie YouTube. Tym razem możemy ich poznać w nowej, dubbingowej odsłonie. Panowie użyczyli swoich głosów bohaterom animacji "Ainbo - strażniczka Amazonii".
rozwiń zwiń