Polski "Acid Rain" zawalczy o Oscara?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 12:52
- "Acid Rain" to nie tylko najczęściej nagradzany polski film animowany, ale też najczęściej nagradzana animacja na świecie - mówi współproducent obrazu Grzegorz Wacławek. - "Acid Rain" zdobył już 22 nagrody, teraz jesteśmy nominowani do Annie Awards, chcemy zawalczyć o Oscara - dodaje. 
Audio
  • Grzegorz Wacławek opowiada o filmie Tomasza Popakula "Acid Rain" (Stacja Kultura/Czwórka)
Plakat filmu Acid Rain
Plakat filmu "Acid Rain"Foto: mat.pras.

Boze Ciało 1200.jpg
Bartosz Bielenia: moja postać jest złożona z wielu elementów

- Annie Awards to taki Oscar w dziedzinie animacji. Jesteśmy nominowani w kategorii krótkometrażowej animacji. Konkurujemy z 5 filmami - wyjaśnia gość Kasi Dydo. - To prestiżowa nagroda Międzynarodowego Stowarzyszenia Filmu Animowanego przyznawana w USA. Dziś pracujemy by być na liście filmów nominowanych do Oscara, choć podobno mamy nawet szansę wygrać - dodaje. 

Główny producent filmu, Piotr Szczepanowicz i reżyser, Tomasz Popakul pracują razem już od 12 lat. Razem stworzyli "Acid Rain", film który wygląda jak prosta animacja 2D, trochę archaiczny, niedopracowany. Tymczasem użyto do jego realizacji najnowocześniejszych technik CGI, powstał w pełni komputerowo. 

- Trudno opowiedzieć fabułę tego obrazu w sposób linearny, ale film za darmo można obejrzeć w sieci - zdradza gość Czwórki. - To film drogi. Dziewczyna, autostopowiczka spotyka chłopaka, wsiada do jego campera i wyruszają we wspólną podróż. Zatracają się w życiu - dodaje. 

Jak duże szanse "Acid Rain" ma na oscarową nominację? Kto go będzie oceniał? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Grzegorz Wacławek (współproducent filmu)

Data emisji: 6.12.2019

Godzina emisji: 10.39

pj/kul

Czytaj także

Polskie Oscary w Łodzi. O wystawie w Muzeum Kinematografii

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 16:40
"Zimna wojna" co prawda Oscara nie dostała, ale najważniejsze statuetki w przemyśle filmowym i tak można podziwiać na wystawie w Muzeum Kinematografii w Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Bielenia: moja postać jest złożona z wielu elementów

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 15:00
"Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy w ramach tegorocznej 44. odsłony Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zdobył aż 9 statuetek w konkursie głównym. Teraz zawalczy o główną nagrodę w kategorii "Najlepszy film międzynarodowy". O filmie rozmawialiśmy z odtwórcą głównej roli Bartoszem Bielenią.
rozwiń zwiń