Winylowe białe kruki - "Revolving Door" Piotra Zioły w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 14:20
Jak co tydzień w cyklu "Białe kruki" Damian Sikorski opowiada o najcenniejszych wydaniach płytowych. Tym razem bohaterami audycji są Piotr Zioła i jego album "Revolving Door". - Niesamowita płyta - mówi Damian Sikorski. - Rok 2016 to był rok Piotra Zioły. To było objawienie - dodaje.
Piotr Zioła uznawany jest za jednego z najzdolniejszych debiutantów
Piotr Zioła uznawany jest za jednego z najzdolniejszych debiutantówFoto: mat. promocyjne/Facebook

Pierwsza płyta Piotra Zioły, "Revolving Door", pojawiła się w 2016 roku i - jak przekonuje Damian Sikorski - był to debiut spektakularny. Artysta był już znany na polskiej scenie muzycznej. Można go było usłyszeć na koncertach, gdzie grał m.in. przed Skubasem i Natalią Przybysz.

- Pojawił się na Open'erze i zagrał na najważniejszych festiwalach. Gdy wtem, 22 kwietnia 2016, ukazuje się jego debiut i rozkłada wszystkich fanów muzyki na łopatki - opowiada dziennikarz. - "Revolving Door" Piotra Zioły to było niesamowite wydarzenie na polskiej scenie muzycznej. Niesamowita płyta. W ogóle 2016 rok to był rok Piotra Zioły. To było objawienie.

Młody artysta szybko zyskał uznanie branży muzycznej. Piotr Zioła brał wcześniej udział w programie typu talent show, jednak wiedział, jaki repertuar chce śpiewać i w jakiej muzyce odnajduje się najlepiej. - Udowodnił to na debiutanckiej płycie. Lata 50. i 60. są wpisane w jego DNA. Zrobił to umiejętnie i nowocześnie - zauważa Damian Sikorski. - To przegenialna i różnorodna płyta.

Znajdziemy tam więc soul, nowoczesnego bluesa, odrobinę indie rocka, ale też trochę "brudnego" garażowego grania. - Na tej płycie dla każdego jest coś miłego. "Safari" uważam za najlepszą piosenkę z tego albumu. Dzieje się w niej magia, pojawiają się dęciaki, gitarki i piaszczysty głos Piotrka. - Pomimo młodego wieku Piotr zaskakiwał dojrzałym wokalem, dojrzałością i tekstami. Uważam, że zaprezentował bardzo wysoki poziom artystyczny.

 

Źr. Youtube/ Piotr Zioła - Safari [Official Music Video]

Potem Piotr Zioła zniknął na parę lat ze sceny, gdzieniegdzie pojawiał się w duetach z innymi artystami. - Być może potrzebował przerwy. Wraca teraz po sześciu latach nieobecności i zapowiada nową płytę. To jeden z najbardziej oczekiwanych przez fanów powrotów ostatnich lat - mówi Damian Sikorski.

Źr. Youtube/Piotr Zioła - Błysk [Official Music Video]

- Myślę, że tak jak tytuł promującego singla "Błysk", tak błyskotliwa będzie ta płyta. Nowy utwór jest genialny i zupełnie inny niż to, co przedstawił na debiucie - tłumaczy dziennikarz. - To jest piosenka skrojona na 2022 rok. Teledysk jest świetny, a Piotrek jest w doskonałej formie wokalnej.


Posłuchaj
19:28 Czwórka/Stacja Kultura - winylowe białe kruki Piotr Zioła "Revolving Door" 21.06.2022.mp3 O debiutanckiej płycie Piotra Zioły "Revolving Door", opowiada Damian Sikorski (Stacja Kultura/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Damian Sikorski

Data emisji: 21.06.2022

Godzina emisji: 11.15

aw/kul

Czytaj także

Samiec alfa w kosmosie. Jaki jest nowy "Buzz Astral"?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2022 19:20
- Nadal ma błysk w oku i hollywoodzki uśmiech, ale to już nie ten typ z "Toy Story" – śmieje się krytyk Łukasz Muszyński. - W nowej odsłonie przygód Buzz Astral pręży muskuły, mówi o honorze. Ale ma być "prawdziwszą" wersją siebie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kinochłon istnieje od dekady. "Ludzie potrzebują filmów"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2022 15:02
Dyskusyjny Klub Filmowy Kinochłon w Augustowie świętuje okrągły jubileusz. Z okazji dziesięciolecia istnienia założyciele zorganizowali przegląd filmowy i spotkania z ludźmi kina. - Wciąż mamy pełne sale, to znaczy, że mieszkańcy potrzebują filmów - mówił Mariusz Korzeniecki. 
rozwiń zwiń