Czy Emily w Paryżu jest modna?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 15:20
- Po co oglądać filmy, jak nie po to, żeby uciec od świata - mówi główna bohaterka "Emily w Paryżu". Trzeci sezon serialu trafił do sieci na święta.
Lily Collins i Ashley Park w trzecim sezonie Emily w Paryżu
Lily Collins i Ashley Park w trzecim sezonie "Emily w Paryżu"Foto: mat prasowe

Serial "Emily w Paryżu" zadebiutował w pandemii, w  2020 roku. Jego bohaterką jest amerykańska specjalistka od marketingu, która dostaje wymarzoną pracę w stolicy Francji. Przyjeżdża do Paryża i rzuca się w wir życia, przyjaźni i miłości. O pierwszym sezonie krytyczka filmowa Kaja Klimek mówiła w Czwórce, że jest dość stereotypowy i nieco naiwny. Mimo kontrowersji, które wzbudził zwłaszcza wśród francuskiej widowni, serial twórcy "Seksu w wielkim mieście" i "Plotkary" Darrena Stara doczekał się kontynuacji. - O tym serialu nie można mówić, nie wspominając o modzie. Niestety podobnie jak fabuła kulały tu też stylizacje - przyznaje dziennikarka Czwórki Ada Janiszewska. Tymczasem moda, zwłaszcza ta z wyższej półki, jest czymś, na co widzowie zwracają uwagę i co później chcą mieć w swojej szafie - przekonuje Dawid Muszyński z portalu "Na Ekranie". - Jednym z pierwszych seriali, który zaczął kreować modę, był "Seks w wielkim mieście". Jego bohaterki buszowały po butikach i zestawiały stroje od projektantów w sposób, w jaki nikt inny wcześniej tego nie robił. Co więcej, Carrie Bradshaw i jej koleżanki tłumaczyły widzkom, jak poruszać się w świecie mody - dodaje rozmówca Ady Janiszewskiej. 

Moda w serialu "Emily w Paryżu" nie tylko ma "wyglądać", ale jest też elementem charakteryzującym bohaterów. I o ile szefowa Emily nosi się jak prawdziwa Francuzka, o tyle styl głównej bohaterki pozostawia wiele do życzenia. - Artykuły na ten temat ukazały się w najważniejszych modowych magazynach, takich jak: "Harper’s Baazar", "Vogue" i "Elle". Na pytanie, czy Emily jest modna, próbowali odpowiedzieć także internauci - kontynuuje Janiszewska. Za kostiumy do serialu odpowiedzialna jest amerykańska kostiumografka i stylistka Patricia Field, która w jednym z wywiadów tłumaczyła, że strój Emily miał wyrażać "zakłopotanie młodej ekspatki, ale też ignorantki".

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Netflix US (@netflix)

Sprawdź także:

Posłuchaj
10:07 CZWÓRKA Stacja Kultura - emily w paryzu 22.12.2022.mp3 Do czego służy moda w serialu "Emily w Paryżu"? (Stacja Kultura/Czwórka)

W trzecim sezonie serialu Emily znajduje się na rozdrożu w każdej sferze życia. W obliczu dwóch bardzo różnych ścieżek będzie musiała zdecydować, kto zasługuje na jej lojalność - w życiu zawodowym i miłosnym - i co te decyzje oznaczają.

Emily w Paryżu – sezon 3 | Oficjalny zwiastun | Netflix

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Adrianna Janiszewska

Data emisji: 22.12.2022

Godzina emisji: 11.45

kul/kor

Czytaj także

Serial "Branża". Wilczki z Wall Street w Londynie

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2022 11:40
- "Branża" pokazuje, w jaki sposób dorastają małe rekiny biznesu. W serialu znajdziemy wszystko, co znamy z produkcji takich jak: "Euforia", "Sukcesja" i "Wilk z Wall Street" - mówi krytyczka filmowa Kaja Klimek. Drugi sezon produkcji jest już dostępny w sieci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Plusy i minusy "The Crown". "Z sezonu na sezon napięcie opada"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2022 12:40
W wyścigu po Złote Globy "The Crown" ma szanse triumfować w czterech kategoriach. Premiera piątego sezonu serialu odbyła się 9 listopada – ponad rok po śmierci księcia Filipa i dwa miesiące po odejściu samej królowej Elżbiety II.
rozwiń zwiń