Dziś Ania Rusowicz przemienia się w Annę. "Rozumiem swój talent i swoją misję"

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 14:16
Singlem "Tobie" Anna Rusowicz zapowiada swoją najnowszą płytę. To utwór niezwykły, nagrany na setkę, bardzo szczery. 
Anna Rusowicz n a scenie podczas występu
Anna Rusowicz n a scenie podczas występuFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

"Tobie" zapowiada najnowszą płytę artystki i pokazuje Annę Rusowicz w jej własnym stylu. Utwór zachowuje bigbitowy sznyt. 

- Moje płyty zamykają pewien rozdział - przyznaje artystka. - Tak było z płytą "Przebudzenie", wtedy urodziłam dziecko, to był szalony czas, projekt "Nixes" to płyta ciążowa, czyli też specyficzny moment w moim życiu. "Tobie" zapowiada album, który będzie przejściem do innego życia - dodaje

W rozmowie z Damianem Sikorskim artystka zdradza, że jest zwolenniczką "odżywiania małymi łyżkami, bo tym też można się najeść". Tak też chce odsłaniać tajemnice nadchodzącej płyty. - Moje albumy są trochę inne, ale jest w nich ten vintage. Z tą płytą będzie podobnie - zdradza.

Anna Rusowicz konsekwentnie rozwija swoją karierę. Uważa nawet, że "konsekwencja" to jej drugie imię. - Wszyscy uważali, że powinnam się zmienić, zaskoczyć słuchacza. Ja wiedziałam, że muszę wytrzymać, że to wszystko wyjdzie na moje - opowiada. - Zarzucano mi układy, korzystanie z korzeni, sławy mamy. Projekt Nixes był moim eksperymentem społecznym, odpowiedzią na oczekiwanie zmiany. Mój stan pozwolił mi pobawić się producencko i zmienić styl śpiewania. Dziś wciąż ewoluuję, dojrzewam, ale nie są to zmiany oczywiste, one są bardzo subtelne. Ci, którzy będą chcieli, to je zobaczą i usłyszą. 


Posłuchaj
20:19 czwórka stacja kultura 28.03.2023.mp3 Anna Rusowicz opowiada o swojej muzyce i nadchodzącej płycie (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Singiel "Tobie" w całości nagrany jest na setkę. Rozmówczyni Czwórki przyznaje, że na albumie "Przebudzenie" wokale były dogrywane, a w tym przypadku jest inaczej. Artystka wchodzi do studia wraz z muzykami. - Lubię szczerość muzyczną. Dziś dążymy do perfekcji, idealnego dźwięku, zachwycamy się jakością, a z drugiej strony tam, gdzie jest doskonałość, tam nie ma emocji - ocenia. - Ja robię na przekór, stawiam na coś, co jest zupełnie naturalne. Dbam o to, żeby iść w stronę korzenia, by nie uginać się przed wymogami współczesności. Jest we mnie pragnienie, by oddać szacunek tamtym czasom. 

Głos Anny Rusowicz brzmi oldschoolowo. Artystka jest dziś w momencie, w którym rozumie swoją misję, zdaje sobie sprawę ze swego talentu. Przyznaje, że dziś stara się ten dar wykorzystać w pełni. - Zawsze byłam odważna, zawsze byłam buntowniczką. Najlepiej motywują mnie słowa "nie da się", "nie dasz rady" - przyznaje. - Ludzie droczą się ze mną. Próbują mnie zmienić. Ja wiem, kim jestem i chyba już nie muszę niczego udowadniać. 

Anna Rusowicz zdradza, że cała płyta jest już gotowa, choć jeszcze jej nie widać. Wyjaśnia, że cały album jest już w jej głowie i wie dokładnie, jak będzie wyglądał.  

Singiel "Tobie" zapowiada nowy krążek, który zostanie wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

Anna Rusowicz - Tobie (Official Video)/Anna Rusowicz Official

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 28.03.2023

Godzina emisji: 11.19

pj

Czytaj także

Zakaz używania opakowań z plastiku? Większość mówi: tak

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2022 09:45
Jak wynika z sondażu IPSOS, aż 75 procent mieszkańców naszego globu chce zakazu stosowania jednorazowych opakowań z plastiku. To o cztery procent więcej niż w roku 2019.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Elektrośmieci. Dlaczego warto oddać smartfon do recyklingu?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 11:16
- Stare telefony, które zalegają w naszych szufladach, są kopalnią ważnych i nierzadko cennych pierwiastków, jak złoto, platyna, a przede wszystkim lit - mówił Sławomir Brzózek, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w grupie Eneris.
rozwiń zwiń