Zalia z nowym singlem "znowu sam" i zapowiedzią drugiej płyty

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2024 15:40
Zadebiutowała płytą "kocham i tęsknię", teraz odsłoniła pierwszą kartę nowego albumu. - ”Znowu sam" jest przede wszystkim o samotności w relacji - mówi Zalia w Czwórce i zdradza, jak powstaje jej nowy krążek.
Zalia w Czwórce opowiada o swoim singlu znowu sam oraz o nowym albumie.
Zalia w Czwórce opowiada o swoim singlu "znowu sam" oraz o nowym albumie.Foto: Kamil Jasieński/Czwórka
  • Niedawno miał premierę nowy singiel Zalii "znowu sam".
  • Tym utworem Zaila zapowiada nową płytę, którą wydaje we współpracy z polskim oddziałem legendarnej wytwórni Def Jam.
  • W Czwórce artystka opowiada o singlu, nowej płycie i brzmieniu, zmianach w życiu, relacjach z fanami oraz artystycznych inspiracjach. 

Zalia. O czym jest singiel "znowu sam"? 

Julia Zarzecka - bo tak naprawdę nazywa się Zalia - jest wokalistką i kompozytorką oraz absolwentką BIMM Institute na kierunku Vocal Performance and Songwriting.  Po wydaniu debiutanckiego krążka ""kocham i tęsknię", artystka nagrywa kolejny album, którego zapowiedzią jest singiel "znowu sam".

- Od razu, jak już śpiewałam demówki, wiedziałam, o czym będzie piosenka. Ten tekst  "sam wszedł na melodię". Przede wszystkim "znowu sam" jest o samotności w relacji i o dobijania się do kogoś. Próbie wejścia przez okno, drzwi, komin. Jeśli jednak ta druga osoba po prostu nie chce otworzyć, to nie dobija się do niej i tyle - opowiada artystka. - To, co podoba mi się najbardziej w tej piosence, i w ogóle w piosenkach, które będą na moim albumie, to, że żadna z nich nie jest napisana z perspektywy ofiary, Osoby, która się czuje źle, jak o coś prosi. To jest bardziej świadomość tego, że czasami trzeba po prostu odejść i to jest ok. Przestać się dobijać.


Źr. Youtube/Zalia Music/Zalia – znowu


Zalia. Jak nagrywa nową płytę?

W lutym 2024 toku artystka rozpoczęła współpracę z polskim oddziałem legendarnej wytwórni Def Jam. Pod tym szyldem ukazywać się będą nadchodzące wydawnictwa: single i druga płyta Zalii.

Od wydania debiutanckiego krążka wiele się zmieniło w życiu artystki. Wróciła na stałe do kraju, zamieszkała sama, wiele się dzieje też w jej twórczości. Zalia pracuje nad nową płytą i podkreśla, że zdecydowanie ten proces różni się od nagrywania debiutanckiego albumu. Tam nieodłącznym elementem był pośpiech, brak czasu i rozdarcie pomiędzy Polską, a Wielką Brytanią.- Teraz mam oddech, mam czas. Mogę pójść sobie do studia, "a tu mi się coś nie uda, a tu się uda". Na płytę wybierałam z blisko 40 demówek, więc miałam w czym przebierać. Ważny jest dla mnie komfort pracy i to, że mogę utwory "dopieścić" - tłumaczy. - To jest dla mnie bardzo ważne. Muszę przyznać, że jestem dumna, bo mam świadomość, że już nic więcej w tym numerze zrobić nie mogłam - już wszystkiego spróbowałam - chciałam nagrać jeszcze raz wokale, to to zrobiłam, chciałam nagrać live perkusję - to jest. Przy pierwszej płycie musiałam czasami rezygnować z moich pomysłów, bo deadline nas gonił. Tu na wszystko jest czas. 

Artystka już zapowiada kolejne single, a następny z nich pojawi się już niedługo.


Posłuchaj
33:09 CZWORKA?Stacja kultura - Zalia wszystko (mp3) 2024_03_21-11-08-01.mp3 Zalia opowiada o swoim nowych singlu, "znowu sam", nowej płycie, twórczości i zmianach w życiu (Stacja kultura/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Zalia (wokalistka i kompozytorka)

Data emisji: 21.03.2024

Godzina emisji: 11.15

aw/kul

Czytaj także

Jea Mira: bez wsparcia wytwórni też można podbijać świat

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2024 11:40
Jea Mira pochodzi z Polski, tworzy w Londynie, a jej piosenki podbijają światowe playlisty. - To dzięki platformom streamingowym masz szansę zostać zauważonym przez słuchaczy z różnych stron świata, i wcale nie musi za tobą stać duża wytwórnia - mówi artystka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Julia Pośnik - od "Wakacji w Warszawie" do nagrań w L.A.

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2024 18:00
- W Los Angeles nie mam wakacji, choć pogoda temu sprzyja. Jeżdżę tam, żeby pracować - opowiada wokalistka Julia Pośnik. Z ostatniej podróży przywiozła piosenkę "Every Single Person I Know”, która jest efektem współpracy z Dallasem Catonem, producentem Em Beihold i sonwriterką Alexandrą Veltri.
rozwiń zwiń