Jak zrealizować swój pierwszy film? Studio Munka SFP pomaga

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2024 16:18
Studio Munka SFP ogłasza nabór do programów Trzydzieści Minut i Sześćdziesiąt Minut, których celem jest umożliwienie młodym twórcom profesjonalnego debiutu fabularnego. - Mamy kilka programów skierowanych do młodych ludzi, którzy chcieliby zrealizować swoje pierwsze filmy - mówi Katarzyna Malinowska, kierowniczka projektów. - To są programy dotyczące realizacji filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych, krótkometrażowych, ale i pełnometrażowych. Jest tego sporo. 
W czerwcu mija termin przyjmowania zgłoszeń do programów Trzydzieści Minut i Sześćdziesiąt Minut  realizowanych przez Studio Munka SFP
W czerwcu mija termin przyjmowania zgłoszeń do programów Trzydzieści Minut i Sześćdziesiąt Minut realizowanych przez Studio Munka SFPFoto: shutterstock/nampix
  • Trzydzieści Minut i Sześćdziesiąt Minut to programy realizowane przez Studio Munka Stowarzyszenia Filmowców Polskich.  
  • Są one szansą dla młodych twórców na realizację pierwszych, autorskich filmów w profesjonalnych warunkach. 
  • Wielu uznanych dzisiaj reżyserów realizowało swoje projekty w Studiu Munka. 
  • Termin przesyłania zgłoszeń mija w czerwcu 2024 roku. O szczegółach programów opowiada Katarzyna Malinowska, kierowniczka projektów. 

Studio Munka SFP - jak pomaga młodym twórcom?

Studio Munka SFP ogłasza nabór do programów Trzydzieści Minut i Sześćdziesiąt Minut. Są one szansą dla młodych twórców na profesjonalny debiut fabularny.

Programy od lat są stałym elementem rozwoju branży filmowej w Polsce. Pełnią funkcję edukacyjną i stwarzają młodym twórcom możliwość realizacji pierwszych, autorskich filmów w warunkach profesjonalnych. Co roku w programie Trzydzieści Minut wyłonionych zostaje 8 scenariuszy filmów o tematyce współczesnej długości 15-30 minut. Natomiast w programie Sześćdziesiąt Minut do realizacji kierowane są dwa wybrane scenariusze filmów o metrażu minimum 60 minut.

Programy Trzydzieści Minut i Sześćdziesiąt Minut - kto może się zgłaszać?

- Szukamy projektów, które mają już scenariusz i które chciałaby zrealizować osoba, która jest po studiach filmowych albo już ma doświadczenie w realizacji filmowej, np. zrealizowała jakieś etiudy - tłumaczy gość Czwórki. - To są też twórcy czasami filmów niezależnych, ale już jakoś z tą materią filmową zaznajomieni. U nas, w profesjonalnych warunkach, już z budżetem zauważalnym, mogą zrobić swój debiut krótko- albo długometrażowy.


Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Studio Munka (@studiomunka)


Studio Munka i uznani reżyserzy

Wśród reżyserów, którzy na przestrzeni lat zrealizowali w Studiu Munka swoje krótkie metraże, nie brakuje nazwisk nadających dziś ton rodzimej kinematografii. Są wśród nich m.in.: Agnieszka Smoczyńska, Piotr Domalewski, Maria Sadowska, Bartosz Konopka, Kuba Czekaj, Bartosz Kruhlik, Damian Kocur, a także próbujący swoich sił w zawodzie reżyserskim aktorzy Olga Bołądź, Piotr Trojan i Karolina Porcari.


Posłuchaj
08:51 CZWORKA?Stacja Kultura - program Studio Munka 18.04.2024.mp3 O programach Trzydzieści Minut i Sześćdziesiąt Minut Katarzyna Malinowska ze Studio Munka SFP (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Programy Trzydzieści Minut i Sześćdziesiąt Minut - do kiedy zgłoszenia?

- Krótkometrażowe produkcje Studia Munka SFP wielokrotnie wygrywały na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz kilkudziesięciu innych festiwalach w Polsce i na świecie. Na koncie mamy produkcje, które uzyskały wiele prestiżowych nagród, w tym możliwość ubiegania się o nominacje do Oscarów - opowiada Malinowska. - Można się więc znaleźć w tym gronie. Zgłoszenia w programie Trzydzieści Minut przyjmujemy do 28 czerwca, a w programie Sześćdziesiąt Minut, czyli dla filmów pełnometrażowych, do 14 czerwca 2024 roku. Wszystkie informacje można znaleźć na naszej stronie.


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Katarzyna Malinowska (kierowniczka projektów Studio Munka SFP)

Data emisji: 18.04.2024

Godzina emisji: 09.15

aw/mat.pras./wmkor


Czytaj także

Gwiazdy muzyki grają dla "Barbie". Soundtrack do filmu bije rekordy popularności

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2023 19:05
Dua Lipa, Charlie XCX, Billie Eilish czy Nicki Minaj - to ich wokalne popisy można usłyszeć w filmie "Barbie". Podobnie jak film, jego ścieżka dźwiękowa podbija serca widzów, a muzycznych gwiazd tam nie brakuje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Creative Maker i Post Production Supervisor - nowe kierunki na katowickiej ASP

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2024 20:00
W Katowicach ruszają studia dla osób, które wiążą swoją przyszłość z reklamą i produkcją filmową. Katowicka ASP otwiera nowe kierunki Creative Maker i Post Production Supervisor. - Chcemy uczyć tego, na czym się znamy i to jest dla nas najważniejsze - mówi w Czwórce Mirosław Rusecki, rzecznik ASP Katowice. - Na kreatywności i na produkcji filmowej znamy się dość dobrze.
rozwiń zwiń