Polskie Radio
Section05
gaming

Maria Sadowska. Plany na serial o patoinfluencerach, gry i muzykę [WIDEO]

Maria Sadowska i Maja Staśko rozpoczęły prace nad serialem o świecie, w którym sprawcy przemocy stają się celebrytami, idolami młodzieży. Inspiracją dla reżyserki była "Pandora Gate". - To historia bardzo uniwersalna ubrana w nowe szaty, w szaty nowych technologii - mówi Maria Sadowska. 
Zobacz więcej na temat:  Kasia Dydo Czwórka KULTURA Maria Sadowska MUZYKA media społecznościowe gaming influencer influencerzy Maja Staśko Gooral

Gra "Invincible" na podstawie Lema. Jak się pisze scenariusz gry?

Polskie studio stworzyło grę "Invincible" ("Niezwyciężony") na podstawie powieści Stanisława Lema. Ich inicjatywa została doceniona - zespół Starward Industries nominowany jest do Paszportów Polityki w kategorii Kultura Cyfrowa. W Czwórce zdradzamy, jak powstawał scenariusz tej gry. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kamil Jasieński gaming gry wideo projektowanie projektowanie gier Stanisław Lem science-fiction

BEST Gamers Tournament - niedługo finał turnieju gier komputerowych

BEST Gamers Tournament to wydarzenie stworzone dla studentów chcących spróbować swoich sił w turnieju gier komputerowych. - Na Politechnice Warszawskiej odbędzie się dwudniowy finał - mówią Kinga Komorowska i Maciej Antosz z BEST Warsaw. - Ekipy, które w nim wystartują, zostały wyłonione w trakcie rozgrywek. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Weronika Puszkar gaming gry wideo gry komputerowe turniej studenci