Teatr, muzyka i sztuczna inteligencja - przedpołudnie w Czwórce       

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2024 22:45
W audycji m.in. sprawdzimy jak pokażą jak sztuczna inteligencja może zrewolucjonizować tworzenie storyboardów i animatików, sprawdzimy co w programie Teatru na leżakach, a także w cyklu muzycznym zaprosimy na spotkanie z Patrykiem Pietrzakiem.
Zawsze jest dobra pora, żeby słuchać Czwórki.
Zawsze jest dobra pora, żeby słuchać Czwórki.Foto: shutterstock/Pheelings media

W czwartkowe przedpołudnie w studiu Czwórki pojawią się Matt Subieta i Marek Mordasiewicz, którzy opowiedzą, jak sztuczna inteligencja może zrewolucjonizować tworzenie storyboardów i animatików. Obaj rozwijają swoje projekty animowane, fabularne i dokumentalne z potężnym wsparciem sztucznej inteligencji, znacząco przyspieszając procesy preprodukcji i postprodukcji. Czy rewolucja AI pomoże twórcom czy im zaszkodzi? Powinniśmy się cieszyć czy bać? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć już po godzinie 9.00. 

W dalszej części programu porozmawiamy o projekcie Teatr na leżakach. Leżaki, koce, piknikowa atmosfera i sztuka. Zbliża się ósma już edycja projektu, w ramach którego przedstawienia pokazywane są pod chmurką. Gośćmi Kasi Dydo będzie Aleksandra Gajda, z Teatr Pijana Sypialnia oraz Teatr na leżakach. Porozmawiamy z nią o tegoroczonym programie wydarzenia. Na to spotkanie zapraszamy po tuż po godzinie 10.00

Nasze studio odwiedzi także Damian Sikorski ze swoim Cyklem Muzycznym. Tym razem jego bohaterem będzie Patryk Pietrzak, artysta urodzony w 1991 roku w Łodzi, pozostaje wierny swojemu miastu, zarówno jako miejsce tworzenia, jak i zamieszkania. Oprócz działalności muzycznej, Pietrzak jest także aktywnym aktorem. Współtworzy również zespół Ted Nemeth. Debiut solowy artysty, album "OK BOOMER", wydany w 2021 roku, zawierał przebój "Maryś". “Chyba” jest trzecim singlem, po utworach “Więcej” i “Maczugi”, zapowiadającym nowy album, który spodziewany jest na koniec tego roku.

 

***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy w czwartek (13.06) po godz. 9.00. Program poprowadzi Kasia Dydo. 

aw

Czytaj także

Miuosh: Norwid to Caravaggio polskiej prozy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 14:30
Raper Miuosh zdradził w rozmowie z Czwórką, za co ceni twórczość Cypriana Kamila Norwida. - W jego dziełach lubię mrok. Jest w niej ogromny ciężar, dużo "twardej" energii - mówił muzyk. 
rozwiń zwiń