X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W Australii można się zakochać

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2011 18:20
O pięknie Australii i niewyjaśnionej więzi z Aborygenami opowiadał w Czwórce Marek Tomalik – podróżnik, autor książki "Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia".
Audio

Pamiętam, jak po wyjściu z lotniska urzekła mnie niesamowita przejrzystość powietrza – wspomina Marek Tomalik, podróżnik. Swoją pierwszą podróż do Australii odbył w 1989 roku i powrócił tam jeszcze kilka razy, by zgłębiać niezwykle interesującą kulturę tego kraju. Rezultatem tych doświadczeń jest książka  "Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia", która właśnie ujrzała światło dzienne.

– Australijczycy są niezwykle otwartymi i gościnnymi ludźmi. Mówi się o nich "open & friendly" – wyjaśnia Marek Tomalik. Co innego sądzi on o Aborygenach. – Lubią chronić swoją prywatność. Mija trochę czasu zanim się do nas przekonają – tłumaczy. Mimo tego "dystansu" gość "Stacji Kultura" przyznaje, że łączy go z Aborygenami jakaś niewyjaśniona więź.

Zdaniem gościa Kasi Dydo i Kuby Kukli, Australijczycy są bardzo gościnni, a spektakularne krajobrazy zapierają dech w piersiach. – Szczególnie warto wybierać się w niezamieszkane przez ludzi miejsca - radzi Marek Tomalik. Zwraca jednak uwagę, że podróżując po Australii trzeba być szczególnie ostrożnym.  - Należy pamiętać o śmiertelnym zagrożeniu, jaki stanowią jadowite węże i pająki – zaznacza podróżnik.

Częste powodzie czy pożary mogą czasem niespodziewanie przedłużyć wyprawę, więc - zdaniem gościa Czwórki -  zawsze trzeba być przygotowanym na to, że bilet powrotny do domu może przepaść.

Więcej w rozmowie Kasi Dydo i Kuby Kukli z Markiem Tomalikiem. Dźwięk znajdziesz po prawej stronie

sb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyrusz do serca gorącego kontynentu

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2011 06:45
"Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia" to książka przygodowo-przyrodniczo-naukowa, pełna zaskakujących informacji m.in. o endemicznej florze i faunie kontynentu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwie pasje Antoniego Pawlickiego

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2011 12:15
- Uwielbiam zadania, które są mi powierzane. Chciałbym jednak zaznać trochę więcej różnorodności – tak o aktorstwie mówi Antoni Pawlicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na tropie ulubionych filmów

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2011 14:00
Jeśli macie dosyć standardowych wyjazdów, może warto wybrać turystykę filmową. Jak zaznaczył w "Stacji Kultura" Wiktor Piątkowski - jest do coraz bardziej popularna forma turystyki.
rozwiń zwiń