Taneczny wypas na Summer Dance Intensive

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2011 15:28
– W tym roku pod czujnym okiem światowej sławy choreografów będą mogli uczyć się także początkujący – zapowiada współorganizator tanecznych warsztatów Błażej Szychowski.
Audio


– Wszyscy mi mówili, że ściągniecie tylu znanych i wybitnych choreografów do Polski w jednym czasie jest niemożliwe, a jednak udało się – cieszy się współorganizator Summer Dance Intensive Błażej Szychowski. Tancerz i choreograf gościł w "Stacji Kultura", gdzie opowiadał m. in. o prowadzących zajęcia, turnusie dla początkujących i nagrodzie dla najzdolniejszego tancerza.

Wśród choreografów i instruktorów warsztatów znalazł się m. in. Jaquel Knight. Jak tłumaczy gość Czwórki, znany jest on np. ze współpracy z Beyonce oraz stworzenia układów tanecznych do głośnego filmu z Christiną Aguilerą w roli głównej. Inną gwiazdą jest Tucker Barkley. – Ten facet współpracował już chyba ze wszystkimi artystami w Los Angeles. Można go zobaczyć np. w teledyskach Janet Jackson i Britney Spears – wyjaśnia.

Warsztaty Summer Dance Intensive organizowane były do tej pory tylko dla osób średnio i bardzo zaawansowanych. Jak podkreśla Błażej Szychowski, w tym roku organizatorzy postanowili stworzyć także turnus dla początkujących. – Należy się jednak śpieszyć na warsztaty "First Step", gdyż zainteresowanie jest duże a przewidzieliśmy tylko 50 miejsc – informuje.

Choreografowie i instruktorzy zamierzają bacznie obserwować uczestników warsztatów, gdyż dla najzdolniejszego z nich przewidziane jest stypendium umożliwiające doskonalenie swoich umiejętności tanecznych w szkole w Los Angeles. Dlaczego właśnie tam? – To mekka tancerzy i choreografów. Właśnie tam organizowanych jest najwięcej castingów i tam tworzy się najwięcej teledysków – wyjaśnia.

Więcej w rozmowie Kasi Dydo i Kuby Kukli z Błażejem Szychowskim. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ap

Czytaj także

Hip hop narodził się z buntu

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 12:30
Choć jego genezę stanowi protest przeciwko białemu społeczeństwu USA lat 70., w założeniu nie ma w sobie agresji. Uczy za to jedności i dzielenia się pasją.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polka zawstydziła jamajskie tancerki - WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2011 13:00
– Jeżeli ktoś nie podchodzi do tańca z odpowiednim nastawieniem, to choćby znał kroki na pamięć, jego ruchy nie będą wyglądać dobrze – tłumaczy Ula "Afro" Fryc.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kto najlepiej tańczy w internecie - zobacz WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2011 07:00
Sieć pełna jest amatorskich filmików tańczących ludzi. Jak na internetowym parkiecie radzić sobie najlepiej? Zbadaliśmy to.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Weź udział w XL Summer Dance Intensive

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2011 08:00
Już 2 lipca w Darłówku rozpoczną się największe w Polsce warsztaty taneczne – XL Summer Dance Intensive by FNF. To jedyne w swoim rodzaju połączenie tańca, energii, pasji i dobrej zabawy podczas wakacyjnego wjazdu.
rozwiń zwiń