Meksyk, kraina wielkich motyli i pięknych raf koralowych

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2011 13:31
Szczególnie warto zobaczyć Półwysep Jukatan i stan Chiapas. Przyroda i pozostałości po kulturach Indian i Majów zapierają dech w piersiach.
Audio

Tym razem w cyklu "Cztery strony świata" przyjrzeliśmy się Meksykowi. Ze względu na ogromną powierzchnię tego państwa, uwaga Kasi Kornet skupiła się głównie na Półwyspie Jukatan i stanie Chiapas. Czym zachwycić mogą nas tamtejsze rejony? Okazuje się, że zarówno zjawiskową przyrodą, jak i szeregiem rozrywek.

– Jukatan to mekka dla wszystkich nurków – podkreśla dziennikarka Czwórki. Tamtejsze rafy koralowe potrafią zachwycić każdego, nie mówiąc już o piasku, który w dotyku przypomina mąkę. Ponadto warto udać się trochę w głąb lądu na północ, by zobaczyć krokodyle, stada flamingów lub inne dzikie zwierzęta.

Ale to nie wszystko, czym uraczyć może Półwysep Jukatan. Nie można zapomnieć bowiem o przepięknych ruinach Majów, rezerwatach przyrody czy nawet  zwykłych wioskach rybackich, które białemu człowiekowi wydają się wręcz niesamowite.

Z kolei w stanie Chiapas obowiązkowym punktem jest spływ jednym z największych kanionów Ameryki Północnej i spacer po dżungli. Będąc wśród drzew warto jest mieć oczy szeroko otwarte, by dostrzec piękne ptaki i owady.

Podziwianie motyli i baobabów, nie powinno sprawiać kłopotów, widać je z daleka.

ap

Czytaj także

Rumunia, czyli kraina Drakuli i malowniczych cmentarzy

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2011 13:53
Ten kraj najlepiej jest zwiedzać samochodem. Można wtedy udać się do wszystkich niełatwo dostępnych dla turystów miejsc i przy okazji zapewnić sobie wiele mocnych wrażeń jeżdżąc po krętych, górskich drogach Karpat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gruzja, czyli kraina słynąca z wina i chaczapuri

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2011 18:00
Nadziewane mięsem, fasolą czy serem placki stanowią jedno z najsłynniejszych gruzińskich dań. Oczywiście najlepiej pasuje do nich gruzińskie wino.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tajemnice hotelowych gwiazdek

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2011 08:59
Do jednogwiazdkowego jeżdżą tylko najodważniejsi, trzy gwiazdki – to taki standard, cztery – całkiem nieźle, a pięć – luksus. Hotelowe gwiazdki: co oznaczają i co trzeba mieć, żeby je zdobyć?
rozwiń zwiń